Horské hotely mají na Silvestra plno

Beskydy – Silvestrovské pobyty v Beskydech jsou obsazené, poslední místa lidé vyprodali už během Vánoc. Nedostatek sněhu řeší provozovatelé animačními programy a relaxačními procedurami. Na Silvestra většina hotelů plánuje bohatý program a půlnoční ohňostroj.

Beskydské kopce odpovídají spíše jarnímu počasí než konci roku. Ani tak si ale provozovatelé hotelů nestěžují a hlásí plno. „Tím, že se Silvestr prodává už v létě, lidé toto období obsadí bez toho, aniž by museli mít sníh,“ uvádí ředitel hotelů Sluníčko a Sepetná Vít Březina.

Například ve Velkých Karlovicích jsou Silvestrovské pobyty obsazené už od srpna. Lidé sem jezdí hlavně za turistikou nebo wellness pobyty, v provozu je také vlek u hotelu. „Teď se staráme zhruba o nějakých 320 hostů plus o hosty, kteří přicházejí do termálních bazénů. Takže ten vstup do bazénu se pohybuje zhruba od 500 do 800 lidí,“ informuje ředitel Resortu Valachy Tomas Blabla.

Video Reportáž Veroniky Hudečkové
video

Reportáž Veroniky Hudečkové

Větší počet hostů znamená i vyšší cenu. Silvestrovské pobyty jsou i o dvacet procent draží než ty běžné. Například v Hotelu Odra nabízejí ubytování pro jednu osobu za tisíc korun a na další tisíc vyjde silvestrovský program. „Bude večeře o čtyřech chodech, pak živá skupina, která bude hrát až do rána, a možná nějaké karaoke a půlnoční ohňostroj,“ prozrazuje provozní ředitel Hotelu Odra Lukaš Kolibanič.

Silvestr mimo domov stráví více než 300 tisíc Čechů. Z toho téměř dvě třetiny zůstanou v České republice a zhruba jedna třetina vyjede do zahraničí, nejčastěji do alpských středisek.