Kvitová se Štěpánkem na Francouze nestačili, podlehli 1:2

Perth (Austrálie) – Radek Štěpánek podlehl v úvodním zápase Jo-Wilfriedu Tsongovi po 82 minutách 1:6 a 4:6. Petra Kvitová posléze udolala Alizé Cornetovou ve třech setech 6:1, 3:6 a 7:5, takže rozhodovala až závěrečná smíšená čtyřhra. V ní však měl francouzský pár od počátku navrch a nakonec po setech 6:1 a 6:3 slavil vítězství.

Pětatřicetiletý Štěpánek na Tsongu většinu zápasu nestačil, duel se světovou desítkou zdramatizoval až v závěru. Ve druhém setu snížil z 2:5 na 4:5 a míč ho dokonce dělil od vyrovnání, ale Tsonga odvrátil brejkbol esem. Po skoro hodině a půl pak zápas ukončil. „Jsem rád, že jsem to zvládl,“ uvedl Francouz.

Světová šestka Kvitová věděla, že musí Cornetovou porazit, aby udržela českému páru naději na výhru v zápase. Začala dobře a první set ovládla díky servisu a drtivým returnům rychle 6:1. Ve druhém ale začala kazit, přišla o podání a musela hrát tři sety. V rozhodující sadě získala Kvitová rychle brejk. Za stavu 5:4 ještě při svém podání zápas nedokončila. Zvládla to až o dvě hry později, kdy při druhém mečbolu a po dvou hodinách a 20 minutách zahrála vítězný bekhend.

Video Sestřih a ohlasy z Hopmanova poháru Česko - Francie
video

Sestřih a ohlasy z Hopmanova poháru Česko - Francie

Sestřih a ohlasy z Hopmanova poháru Česko - Francie

Sestřih zápasu Hopmanova poháru Štěpánek - Tsonga

Sestřih zápasu Hopmanova poháru Kvitová - Cornetová

Tenis - Česko - Francie

„Mlela jsem z posledního, ale na to se historie neptá. Musím se rychle zregenerovat a doufám, že mě Radek v mixu podrží,“ řekla Kvitová. Dvojnásobný grandslamový vítěz ve čtyřhře Štěpánek ale Kvitové ve smíšené čtyřhře nepomohl. Trápil se na síti a čtyřikrát v utkání ztratil servis, což rozhodlo.

„Ještě jsme neskončili, budeme bojovat o finále. Stát se může ve skupině cokoli,“ řekla Kvitová. „Počty necháme na někoho jiného, my se musíme snažit porazit Američany a třeba tu šanci budeme mít,“ doplnil Štěpánek.

Radek Štěpánek:

„Dost špatně jsem servíroval, což by asi v mixu chlap moc neměl. Vůbec jsem se o servis nemohl opřít v singlu ani v mixu, ale Francouzi hráli neskutečně.“Kvitová pochválila Cornetovou. „Skvěle returnovala i Radkův servis a na síti toho hodně zahrála. Tsonga nám nedal na svůj servis šanci,“ řekla Kvitová.

Štěpánek s Kvitovou, kteří tvoří pár i mimo kurt, vyhráli na úvod skupiny B nad Španělskem 3:0. V pátek zakončí základní část soutěže duelem s americkým párem John Isner a Sloane Stephensová, který rovněž zdolal oslabené španělské obhájce titulu bez ztráty bodu. Vítěz skupiny postoupí do sobotního finále.

Výsledky Hopmanova poháru

USA - Španělsko 3:0

Stephensová - Medinaová 6:3, 6:1, Isner - Muňoz 6:3, 6:4, Isner, Stephensová - Medinaová, Muňoz 4:6, 6:0, 10:4.

ČR - Francie 1:2

Štěpánek - Tsonga 1:6, 4:6, Kvitová - Cornetová 6:1, 3:6, 7:5, Štěpánek, Kvitová - Tsonga, Cornetová 1:6, 3:6.