V Morávce boural zřejmě šestnáctiletý mladík pod vlivem alkoholu

Morávka (Frýdecko-Místecko) – Dnes okolo půl osmé ráno utrpěli tři lidé těžká zranění při nehodě osobního automobilu v Morávce na Frýdecko-Místecku. Auto, které vrazilo do sloupu, pravděpodobně řídil šestnáctiletý chlapec bez řidičského oprávnění, navíc pod vlivem alkoholu. Ve vozidle jely také dvě dívky ve věku 16 a18 let.

Zda opravdu řídil šestnáctiletý mladík, nyní policisté zjišťují. „Existuje podezření, že řídil muž narozený v roce 1997, u něhož ukázala dechová zkouška přes dvě promile alkoholu v krvi,“ uvedla policejní mluvčí Gabriela Holčáková.

Vůz Lada Niva přerazil při nehodě betonový sloup s elektrickým vedením. Sloup spadl na silnici, která pak byla několik hodin neprůjezdná. Na místě zasahovali hasiči, kteří vyprostili osádku auta, a zdravotničtí záchranáři i s vrtulníkem. „Šestnáctiletá dívka zůstala zaklíněna pod vozidlem a musela být vyproštěna. Zasahující lékaři u ní zjistili vážná poranění v oblasti hrudníku a končetin,“ informoval mluvčí zdravotnické záchranné služby Lukáš Humpl. Vrtulník dívku přepravil do ostravské Fakultní nemocnice.

Další dívka při nehodě utrpěla středně těžké poranění hlavy a nohy. Šestnáctiletý chlapec měl zraněnou nohu a páteř. Jeho poranění se na místě jevila jako středně těžká až těžká. Oba zraněné převezli zdravotníci do nemocnice ve Frýdku-Místku.

Na místě zasahovaly dvě hasičské jednotky z Nošovic a Frýdku-Místku. „Hasiči s pomocí nafukovacích vaků vyprostili z auta zraněnou dívku a havarované auto zabezpečili před požárem,“ dodal mluvčí moravskoslezských hasičů Petr Kůdela.