Nedělní premiéra dokumentu České televize Hledá se prezident

Ostrava - Mimořádný dokument České televize ze zákulisí první přímé prezidentské volby má název Hledá se prezident a diváci jej v televizní premiéře uvidí v neděli 5. ledna 2014 na ČT2 ve 20:00 hodin. Unikátní autentické svědectví o dramatu plném nečekaných zvratů, které vzniklo v koprodukci společnosti Negativ a ostravského studia ČT, natočil režisér Tomáš Kudrna.

Filmaři se pohybovali v zákulisí událostí doprovázejících první prezidentské volby a podařilo se jim zachytit obraz jednotlivých kandidátů jinak, nežli jej mohla zprostředkovat zpravodajská média. Dnes už svého prezidenta denně sledujeme při výkonu jeho úřadu. Tím spíš bude zajímavé připomenout si, co všechno bezprostředně předcházelo tomu, než do něj nastoupil.

Kreativní producentka ČT Lenka Poláková k tomu dodává: „Zachytit prostřednictvím dokumentu zákulisí předvolební kampaně a voleb samotných byla pro tvůrce velká výzva. Defilé kandidátů a jejich štábů nevypovídá jen o nich samých, je i zpětným zrcadlem stavu celé naší společnosti. Tomáš Kudrna se plně zhostil role neangažovaného pozorovatele, a přinesl tak autentické svědectví o zásadní události, která se už v podobně nadšeneckých a místy až panoptikálních kulisách možná nebude nikdy opakovat.“

Filmový štáb s většinou uchazečů o prezidentský úřad natáčel od července minulého roku, zaznamenal dramatické okamžiky při shromažďování podpisů, zákulisí volebních kampaní devíti kandidátů v prvním kole i finále prezidentské volby v kole druhém. Ústřední osou filmu je cesta hlavních kandidátů od začátku jejich volební kampaně až k rozhodujícímu výslednému okamžiku.

www.hledaseprezident.cz