Lázně v Moravskoslezském kraji chystají změny

Moravskoslezský kraj – Moravskoslezské lázně připravují pro své klienty výrazné změny. Od pondělí nabídnou lidem větší komfort a pohodlí v Klimkovicích i v Beskydském rehabilitačním centru v Čeladné. V Darkově navíc slibují, že od jara otevřou i léčebné domy v areálu starých lázní.

V SanatoriíchKlimkovicese v současné době pohybují místo pacientů řemeslníci. Vedení lázní se rozhodlo, že na Vánoce areál uzavře a dokončí rekonstrukci téměř devadesáti jednolůžkových pokojů. „Některé koupelny měly třeba vanu, což je pro pohybové indikace naprosto nevyhovující. Abychom dodrželi standardy, rozhodli jsme se pro koupelny bezbariérové,“ uvádí prokurista Sanatorií Klimkovice Jozef Dejčík.

Před dokončením je i rekonstrukce léčebného domu Kněhyně vČeladné, k největším změnám patří vybudování výtahu, který v Kněhyni chyběl. I v tady budou od pondělka pouze dvoulůžkové pokoje a mění se postele i sociální zařízení. Rehabilitační centrum v Čeladné je rozmístěné v parku do několika pavilonů. „V každém léčebném domě musí být jak ubytování, tak stravování, a především léčení. Pacienti nemohou docházet na léčbu do jiných léčebných domů,“ vysvětluje ředitel Milan Bajgar.

Video Reportáž Ivy Piskalové
video

Reportáž Ivy Piskalové

Za plného provozu opravovali v LázníchDarkov, ovšem razantní změny tady proběhnou až na jaře. „Pro naše klienty máme dobrou zprávu, od dubna otevřeme dva pavilony v areálu starých lázní,“ informuje obchodní ředitelka Lázní Darkov Petra Filipová.

Všechny lázně musí od Nového roku stejně jako nemocnice počítat s tím, že od pacientů nedostanou denní stokorunový příspěvek. Pokud se nic nezmění, pokladny budou chudší  o sedm milionů korun.