V pondělí padne první Rozsudek

Ostrava - Ostravské studio České televize uvede cyklus dokumentárních dramat Rozsudek. Půjde o rekonstrukci konkrétních kauz. Vysílat se bude od 6. ledna na programu ČT1. Nabídne pohled do zákulisí soudních procesů. Věnovat se bude skutečným případům. Scénáristy zaujal stalking, vražda novorozeněte, sňatkové podvody či únos.

Lidská dramata zhuštěná do podoby soudních kauz přitahují diváky na celém světě. I proto ostravské studio připravilo tento dvacetidílný cyklus. Autoři čerpali v případech trestních i civilních. Ze skutečných rozsudků, které padly u soudů napříč celou Českou republikou. Mnohdy vyhrocené lidské příběhy ukazují, jak tenká je hranice mezi bezúhonným životem a životem s cejchem obžaloby.

Tvůrci zvolili formát takzvaného dokudramatu. „Věříme že tato forma bude pro diváky přitažlivá. Část děje se odehrává v soudní síni. Paralelně s tím sledujeme zločin či spor v retrospektivě,“ uvedla dramaturgyně pořadu Linda Bendová.

V rolích aktérů jednotlivých epizod se představí herci oblastních divadel jako například Norbert Lichý, Sylvie Krupanská, Tomáš Dastlík, Václav Klemens, Marek Cisovský a další. Rozsudek vznikal v ostravské Tvůrčí producentské skupině Lenky Polákové. Režie ujali Ján Novák a Pavel Jandourek.

Od 6. ledna 2014 každý všední den v 18:25 na ČT1

https://www.ceskatelevize.cz/rozsudek