Tečka páteční noci se vrací na obrazovky ČT Art

Po dvoutýdenní odmlce se na obrazovky ČT Art vrací hudební večírek ze studia – pořad Tečka páteční noci. V pořadí sedmnácté vysílání pojede živě z Ostravy, jeho hosty budou například Monika Bagárová nebo Bratři Orffové.

Poslední vysílání Tečky páteční noci proběhlo 20. prosince, od té doby následovala dvoutýdenní odmlka. Nyní se pořád vrací na obrazovky ČT Art v téměř stejném vysílacím čase - tedy v pátek ve 22:25.

„Slibuji, že dnes se bude na co dívat. Dívání a věci na pohled pěkné budou ostatně tématem celého pořadu,“ řekl moderátor Marek Hlavica. Hostem pořadu tak bude například mladá zpěvačka Monika Bagárová, jejíž půvaby opěvuje český tisk i internet.

Český slavík 2011 / Monika Bagárová
Zdroj: ČTK
Autor: Roman Vondrouš

„Vydavatelé tvrdí, že mladý hezký spisovatel prodává lépe, než starý a šeredný. Hezká herečka má více příležitostí než nehezká, sympatická zpěvačka více fanoušku než ta druhá. Nevěříte? Janis Joplin byla jenom jedna. Je vědecky zjištěno, že 80% toho, co smysly vnímáme, vnímáme zrakem. Prostě to, co je vidět, rozhoduje,“ vysvětlil Hlavica.

„Budeme se proto bavit o tom, jak vzhled hudebníkům pomáhá v kariéře, jestli se lidé na koncerty chodí spíše dívat nebo poslouchat, a podobně," dodal Hlavica. „V přímém kontrastu pak bude další host Tečky - kapela Bratři Orffové. Jsou daleko od zájmu paparazziů a společenských rubrik, a přesto se na jejich čerstvé, teprve druhé album čekalo s napětím."

Nové album kapely Bratři Orffové
Zdroj: ČT Ostrava

Součástí každého alba je také jeho obal, dalším hostem proto bude fotograf Jiří Turek. Ten pracoval na řadě obalů významných českých interpretů. Ale fotil také Rolling Stones, Davida Bowieho, Stinga, Pavarottiho.

„Je známo, že dnešní digitální technika umožňuje divy – udělat z uhrovitého obličeje broskvovou tvářičku, z tlusťocha atleta, z plešatce vlasatce," řekl Hlavica s tím, že názornou ukázku mohou diváci očekávat přímo během přímého přenosu.

Posledním hostem bude Bohdan Bláhovec. Tento mladý muž, jehož jméno je v poslední době spojováno hlavně s dokumentárním filmem Show!, je současně známý i jako čelní představitel tzv. Slam poetry. „Budeme se tedy bavit i o tom, jak tento fenomén postupně proniká do Česka i jaké jsou jeho zákonitosti,“ shrnul Hlavica.

Tečka páteční noci se bude z ostravského studia vysílat v pořadí po páté. Hosty pořadu dříve byli například kapely Vypsaná fiXa, Zrní či Jerguš Oravec Trio.

Tečka páteční noci, pátek 10.1.2014, ČT art ve 22:25 hodin

www.ceskatelevize.cz/teckanoci