Spadlé kameny a stromy uzavřely silnici z Adamova

Adamov – Hasiči vyjeli v neděli večer likvidovat popadané stromy a kusy skály na silnici mezi Adamovem a Bílovicemi nad Svitavou. Správa a údržba silnic následně komunikaci uzavřela, odklízení skončilo dnes v 10 hodin dopoledne.

„V neděli kolem 17. hodiny přijalo krajské operační a informační středisko informaci o pádu kmenů stromů a balvanů za druhým tunelem na silnici z Adamova do Babic nad Svitavou. Na místo události vyjely jednotky hasičů z požární stanice Blansko a dobrovolní hasiči z Adamova,“ potvrdila tisková mluvčí jihomoravských hasičů Pavla Pražáková. Na silnici se sesunula část přilehlého skalního masivu. Padající kameny s sebou na silnici strhly i několik stromů.

Video Hovoří vedoucí blanenské pobočky SÚS Miloš Bažant
video

Hovoří vedoucí blanenské pobočky SÚS Miloš Bažant

Pomocí motorových pil hasiči ze silnice odstranili tři kmeny stromů, podařilo se jim odnosit i menší kusy horniny. „Vzhledem k tomu, že hrozil pád dalších kamenů, uzavřela Správa a údržba silnic celou komunikaci. Nikdo nebyl zraněn ani nedošlo k poškození projíždějících automobilů. Hasiči místo události předali pracovníkům Správy a údržby komunikací, která zajistí odstranění větších balvanů a následné zprůjezdnění silnice,“ dodala Pražáková. Uzavírka zkomplikovala řidičům cestu do Adamova, i v opačném směru z Adamova směrem na Babice a Bílovice.

/*json*/{"map":{"lat":49.28166423961,"lng":16.678533554077,"zoom":9,"mapTypeId":"roadmap"},"markers":[{"lat":49.276764794585,"lng":16.671752929688,"type":"1","description":""}],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/

Správci silnici zprůjezdnili v pondělí dopoledne. „Na místě jsme ponechali dopravní značení, protože se sesuv může opakovat. Svah je podmáčený a kameny jsou poměrně uvolněné,“ varoval vedoucí blanenské pobočky Správy a údržby silnic Miloš Bažant. Silničáři teď musí zjistit, komu pozemek s uvolněnou skálou patří, a domluvit se s majitelem na tom, jak místo zajistí proti dalším sesuvům.