Českobudějovičtí těsně podlehli lídrovi z Boleslavi

České Budějovice - Vedoucí Mladá Boleslav s několika exligovými hvězdami v čele s Davidem Výborným a Michalem Brošem vyhrála na ledě Českých Budějovic 2:1 a a má před Olomoucí dvanáctibodový náskok. Domácí hokejisté po komplikovaném získání licence pro druhou nejvyšší soutěž dělí od posledního místa šest bodů. Oba týmy nastoupily v retro dresech na počest Františka Mizery, který zasvětili svůj hokejový život jedinému klubu. V Českých Budějovicích působil neuvěřitelných 23 sezon, včetně té mistrovské. Mizerův slavný dres s číslem 1 byl před utkáním vytažen pod strop arény.

V Českých Budějovicích dal první gól hostující Výborný až v druhé třetině z přesilovky. Zvýšení mladoboleslavského náskoku zařídil Klimenta po rychlé akci střelou po ledě. Domácí poté nevyužili přesilovku pět na tři, ale nepřestávali bojovat a Bárta snížil. V závěru se Jihočeši hnali za vyrovnáním, ale přesilovky jim nešly a nevyužili ani krátkou power play. Mladá Boleslav vyhrála pátý zápas za sebou.

Olomoučtí hokejisté se v tabulce první ligy vrátili na druhé místo. Doma porazili Havířov 4:0 a znovu předstihli Jihlavu, která prohrála 1:3 v Kadani. Olomouc proti Havířovu potvrdila roli favorita už v první třetině. V 11. minutě poslal Hanáky do vedení dorážkou Ondruškovy střely Řípa a o čtyři minuty později zvýšil Diviš na 2:0. V druhém dějství se prosadil Rác a ve třetí třetině se trefil do horního rohu havířovské branky obránce Ondrušek.

Sestřih a ohlasy utkání České Budějovice - Mladá Boleslav (zdroj: ČT24)

Jihlava v Kadani od páté minuty vedla, ale domácí Chrpa v druhé třetině vyrovnal a zápas pak rozhodla 47. minuta, v níž během 20 sekund skórovali Račuk a Karel Ton. Jihlava tak nenavázala na sérii pěti výher a po porážce s jedenáctým týme tabulky ztrácí na druhé místo bod.

Poslední Most nečekaně zvítězil 4:2 v Třebíči, doma neuspěl ani Šumperk, který se proti Benátkám nad Jizerou střelecky neprosadil a prohrál 0:3. Čtvrtému Havlíčkovu Brodu pomohly k vítězství 4:3 nad Ústím nad Labem dva Stachovy góly, páté Litoměřice na svém ledě zdolaly Beroun 4:2. Finský útočník Niko Kapanen ze Lva Praha, který se v litoměřickém celku rozehrává po zranění, měl řadu šancí, ale gól nedal.

Výsledky 37. kola:

České Budějovice - Mladá Boleslav 1:2 (0:0, 1:2, 0:0)

Branky: 38. Bárta - 26. Výborný, 33. Klimenta. Rozhodčí: Jílek, Schmejkal - R. Svoboda, Špůr. Vyloučení: 7:6, navíc Skuhravý (Č. Budějovice) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 3475.

Kadaň - Jihlava 3:1 (0:1, 1:0, 2:0)

Branky: 33. Chrpa, 47. Račuk, 47. K. Ton - 5. Důras. Rozhodčí: Bejček - Beneš, Krátký. Vyloučení: 7:4, navíc Szakal, Charousek - Kuřítko, Malec všichni 5 min. a do konce utkání. Využití: 0:1. Diváci: 203.

Havlíčkův Brod - Ústí nad Labem 4:3 (2:0, 1:2, 1:1)

Branky: 3. a 7. Stach, 38. Berger, 46. Polodna - 34. Přeučil, 39. Baránek, 59. Vávra. Rozhodčí: Úlehla - Kis, T. Svoboda. Vyloučení: 7:4, navíc Stach - Petrásek oba 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 825.

Šumperk - Benátky nad Jizerou 0:3 (0:1, 0:2, 0:0)

Branky: 2. Krejčík, 32. Plodek, 36. Jonák. Rozhodčí: Trombík - Barteček, Vengřín. Vyloučení: 2:3. Bez využití. Diváci: 800.

Litoměřice - Beroun 4:2 (1:2, 0:0, 3:0)

Branky: 5. T. Doležal, 46. Žovinec, 53. Šulc, 58. Chlapík - 2. Šenkeřík, 17. Půlpán. Rozhodčí: Horinek - Koskuba, Šulo. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:0. Diváci: 1380.

Olomouc - Havířov 4:0 (2:0, 1:0, 1:0)

Branky: 11. Řípa, 15. Diviš, 32. Rác, 47. Ondrušek. Rozhodčí: Blecha - Klein, Reich. Vyloučení: 7:8, navíc Maruna (Havířov) 10 min. Bez využití. Diváci: 1689.

Třebíč - Most 2:4 (0:2, 2:0, 0:2)

Branky: 27. Vondráček, 28. Mrázek - 3. Szabo, 10. Smolka, 41. Bojer, 60. Písařík. Rozhodčí: Mrkva - Adamec, Poruba. Vyloučení: 3:6. Bez využití. Diváci: 1200.