Olomouc si jasně poradila s Českými Budějovicemi

Praha - Hokejisté Mladé Boleslavi si díky vítězství 5:1 nad Havlíčkovým Brodem udrželi v čele první ligy dvanáctibodový náskok a bodovali už v patnáctém utkání za sebou. Druhá Olomouc zdolala 6:1 trápící se České Budějovice, které utrpěly šestou porážku v řadě. Bod ztratila třetí Jihlava, která zvítězila nad Litoměřicemi 3:2 po nájezdech.

Mladá Boleslav po dvou těsných výhrách o jeden gól nakročila k jasnému vítězství nad Havlíčkovým Brodem hned v úvodních dvou minutách, během nichž se trefili Meland a nejlepší střelec soutěže Nouza. V polovině úvodní třetiny navíc Vrbata zvýšil na 3:0. Krátce před první přestávkou sice zkorigoval stav Číp, ale na začátku prostřední dvacetiminutovky vrátil domácím třígólové vedení Pabiška. Skóre zápasu uzavřel Mikulík.

Také Olomouc si v utkání proti předposledním Českým Budějovicím rychle vypracovala náskok, v 8. minutě vedla už 3:0. Halmošiho v brance hostů pak vystřídal Kůdela. Motor mohl snížit z přesilovek, ale Rob i Kotalík trefili jen tyčku. Hanáci zvýšili až na 6:0. Domácího gólmana Vošvrdu připravil o čtvrté čisté konto v sezoně ve 47. minutě Šperger.

V Jihlavě se fanoušci rozloučili s útočníkem Viktorem Ujčíkem, který kvůli obnovenému zranění kolena po minulém zápase ukončil kariéru. Trojnásobný mistr světa před zápasem obdržel od primátora cenu za přínos a propagaci města. Dukla se ujala vedení, ale Litoměřice opět s posilou ze Lva Praha Finem Kapanenem skóre otočily. Seman zajistil v 39. minutě vyrovnání na 2:2 a zápas dospěl do nájezdů, které rozhodl Čachotský, jenž předtím asistoval u obou jihlavských branek.

Hokejisté Ústí nad Labem prohráli s Třebíčí i podruhé na domácím ledě a porážkou 0:3 si zkomplikovali boj o play off. Severočeši nevyužili v úvodní třetině dobré šance, nastřelili jen tyčku. Poté inkasovali během osmi minut tři branky po zaváhání obrany a brankáře Dlouhého.

Třebíčský gólman Falter si připsal čtvrté čisté konto v sezoně. Totéž se povedlo brankáři Benátek Schwarzovi, jenž neinkasoval ve druhém utkání po sobě. Při vítězství 3:0 nad Kadaní navázal na stejnou výhru ze Šumperka, před kterým má po 38. kole na osmém místě dvoubodový náskok.

Z výsledkové krize se stále nemůže vymanit Beroun, který podlehl 1:4 v Havířově a připsal si desátou porážku za sebou. Z posledních 22 utkání Medvědi zvítězili pouze jednou. Díky vydařenému vstupu do soutěže mají dál náskok jednoho bodu na předposlední České Budějovice.

38. kolo 1. ligy:

Mladá Boleslav - Havlíčkův Brod 5:1 (3:1, 1:0, 1:0) Branky: 1. Meland, 2. Nouza, 11. Vrbata, 23. Pabiška, 47. Mikulík - 20. Číp. Rozhodčí: Hodek, Hejduk - Guth, Rittich. Vyloučení: 12:11, navíc Kolafa, Ondráček (oba H. Brod) 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 2210.

Olomouc - České Budějovice 6:1 (3:0, 1:0, 2:1) Branky: 7. a 40. Pekr, 8. Selingr, 8. Knotek, 44. Jergl, 45. Kucharczyk - 47. Šperger. Rozhodčí: Vampola - Čížek, Křivohlavý. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:0. Diváci: 1320.

Jihlava - Litoměřice 3:2 po sam. nájezdech (1:1, 1:1, 0:0 - 0:0) Branky: 8. Zeman, 39. Seman, rozhodující nájezd Čachotský - 19. Šulc, 25. Suja. Rozhodčí: Doležal - J. Štětina, T. Štětina. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:1. Diváci: 1758.

Ústí nad Labem - Třebíč 0:3 (0:2, 0:1, 0:0) Branky: 18. Bilčík, 20. Čuřík, 25. Kaut. Rozhodčí: Schmejkal, Talpa - Polonyi, Kreuzer. Vyloučení: 1:3. Bez využití. Diváci: 732.

Benátky nad Jizerou - Kadaň 3:0 (1:0, 0:0, 2:0) Branky: 2. Jonák, 45. Niko, 48. Skořepa z trest. střílení. Rozhodčí: Souček - Černý, M. Jílek. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:0. Diváci: 256.

Most - Šumperk 3:6 (1:3, 0:2, 2:1) Branky: 4. Tauš, 58. Hora, 60. Vlček - 6. a 59. Staněk, 5. Sedlák, 5. Červenka, 26. Tesařík, 30. Půhoný. Rozhodčí: Škrobák - Rozlílek, Svobodová. Vyloučení: 7:7. Využití: 1:1. Diváci: 297.

Havířov - Beroun 4:1 (0:1, 1:0, 3:0) Branky: 50. a 60. Pechanec, 34. Maruna, 57. M. Rimmel - 18. Babka. Rozhodčí: Mrkva - Adamec, Poruba. Vyloučení: 3:4. Využití: 2:0. Diváci: 1864.