Zlín bitvu o čelo tabulky nezvládl. Liberec mu nedovolil ani set

Zlín – V nejsledovanějším duelu 13. kola UNIQA extraligy volejbalistů na sebe narazil třetí Zlín s druhým Libercem. Průběh zápasu však byl až překvapivě jednoznačný, Severočeši hladce zvítězili 3:0 a vyhoupli se na první místo tabulky před České Budějovice.

Ohlasy trenérů po utkání Zlín - Liberec (zdroj: ČT24)

Osud zápasu výrazně ovlivnil maratonský první set, který trval 40 minut. Zlínu se sice podařilo vyrovnat skóre ze stavu 21:24, nicméně po sérii patnácti setbolů se ze zisku sady radoval Liberec. Dukla proměnila svou devátou příležitost k ukončení sady a vyhrála ji 38:36.

Druhý set trval o skoro polovinu méně a hostující tým ho získal mnohem jasnějším poměrem 25:19. Větší drama přinesla koncovka třetí sady, nicméně opět se radovala Dukla. Zápas ukončil svým osmým blokem osmatřicetiletý Lubomír Staněk, jenž tak stylově oslavil narození třetího syna.