Hledání Nejchytřejšího Čecha začíná tuto sobotu v Ostravě

V sobotu 18. ledna se v Ostravě uskuteční rozsáhlý konkurz, ze kterého mohou vzejít fináloví účastníci velké zábavné show Nejchytřejší Čech. Ta se na obrazovkách České televize objeví na jaře letošního roku. Moderátorem pořadu bude Roman Šmucler, jeho sekundantem v roli „pouličního vědce“ se stane herec Jiří Havelka. Vítěz soutěže získá jeden milion korun.

„Zájem o účast v Nejchytřejším Čechovi přesáhl veškerá naše očekávání. Na čtyři konkurzy, které budou postupně probíhat v Ostravě, Brně, Plzni a Praze se nám přihlásilo už přes dva tisíce lidí, což je ve srovnání s dalšími zeměmi, kde se lokální verze pořadu vysílala, jako jsou Německo a Velká Británie, skvělé číslo, přičemž stále narůstá,“ prozradil kreativní producent České televize Michal Reitler.

Z rozsáhlých konkurzů v největších městech České republiky, kdy první startuje právě v Ostravě, vzejde 24 finalistů, kteří se zúčastní velkého souboje mozků před televizními kamerami. V mnoha disciplínách, které jsou pro zájemce o účast v Nejchytřejším Čechovi připraveny si tak uchazeči prověří svoji inteligenci, pohotovost, logiku a bystrost.

„Přesné znění úkolů je zatím přísně tajné, ale chceme, aby byly vyváženy všechny oblasti. Účastníci konkurzů se tak mohou setkat s příklady, které budou testovat jejich logiku, verbální schopnosti či různé druhy inteligence. U Nejchytřejšího Čecha není podstatné, jste-li muž nebo žena ani to, jaké máte dokončené vzdělání. Důležité je, jak dokážete využívat svůj mozek,“ doplňuje Reitler.

Konkurz na Nejchytřejšího Čecha proběhne v sobotu 18. ledna v ostravském gymnáziu a základní škole PORG Ostrava (Rostislavova 7, Ostrava - Vítkovice). Účastníci se mohou přímo na místě registrovat od 9 do 14 hodin, následně absolvují třicetiminutový písemný test a po jeho skončení budou vyhlášeni ti, kteří splnili požadovanou (neveřejnou) bodovou hranici. Úspěšní uchazeči pak postoupí do dalšího kola na ústní pohovor. O svém případném postupu do finále budou účastníci informování po ukončení konkurzů ve všech jmenovaných městech.

Pět sobotních večerů budou mít diváci možnost sledovat unikátní „souboj mozků“ dvaceti čtyř finalistů, kteří budou soutěžit o postup do šestého večera, kam se dostane jen pět nejlepších. Zapojit do soutěže se budou moci i diváci a vést u obrazovek souboj, kdo je například nejchytřejší u nich doma. Na internetových stránkách pak naleznou mnoho dalších informací, včetně nejrůznějších testů.

www.nejchytrejsi-cech.cz