Je nejchytřejší Čech z Brna? Ukáže televizní soutěž

Brno - Brněnský konkurz do připravované vědomostní soutěže Nejchytřejší Čech přilákal na Fakultu sociálních studií 210 zvědavců. Ti všichni se pokoušeli projít písemným testem, po kterém následoval ústní pohovor. Jen ti nejlepší se totiž dostanou do finále soutěže, aby si na jaře odnesl jeden z nich milion korun.

„Na začátku se mi to zdálo poměrně jednoduché, ale jak jsem se dostal k těm otázkám úplně na konci, tak začalo přituhovat,“ přiznal nastupující nervozitu jeden z uchazečů Tomáš Lázna. Podle jiných byl dnešní písemný test snadný. „Když to srovnám například s přijímacími zkouškami na vysokou školu, tak mi to přišlo jednodušší,“ uvedla Eva Hromádková.

Celkem se přihlásily více než dvě tisícovky zájemců o soutěžní titul Nejchytřejší Čech. První casting se uskutečnil už včera v Ostravě, dál se přesune do Plzně a Prahy. Ze všech čtyř měst se vybírá celkový počet čtyřiadvaceti finalistů, kteří se v rámci klání dostanou na televizní obrazovku.

„Tohle je druhý konkurz. Na ten ostravský jsme dali docela přísné písemné testy a polovina je udělala. Čili se nám hlásí opravdu hodně chytří lidé,“ prozradil moderátor Roman Šmucler.

Video No comment: Brněnský casting do soutěže Nejchytřejší Čech
video

No comment: Brněnský casting do soutěže Nejchytřejší Čech

Aby se mohli předvést před televizními diváky, museli uchazeči projít půlhodinovým písemným testem. Ti, kteří překonali určitou bodou hranici, postoupili k ústnímu pohovoru. V soutěži se totiž setkají s testovými otázkami ze všech vědních oblastí. Nezáleží ale na dokončeném vzdělání dotyčného, předvést se musí také v oblasti logiky, verbální prezentace nebo postřehu.

„Hrozně málo jim pomohou znalosti, potřebují spíš postřeh, potřebují mít schopnost orientovat se ve složité situaci, takže je to úplně něco jiného, taková soutěž tady opravdu ještě nebyla,“ prohlásil Šmucler, který provede diváky šesticí sobotních večerů, přičemž v posledním, šestém díle už zůstane jen pět nejchytřejších finalistů. Soutěž Nejchytřejší Čechodstartuje na jaře.

Roman Šmucler - moderátor soutěže Nejchytřejší Čech
Zdroj: ČT