Lupiči, kteří stříleli v Dřevohosticích, dostali přísnější tresty

Olomouc - Olomoucký vrchní soud zpřísnil tresty dvěma mužům obžalovaným z předloňského loupežného přepadení benzinové pumpy v Dřevohosticích na Přerovsku, při kterém stříleli a málem zabili člověka. Voják Lukáš Kluka stráví ve vězení místo šesti a půl roku, ke kterým ho odsoudil krajský soud, osm let. Jeho komplic Stanislav Krůžela si podle verdiktu vrchního soudu odpyká za mřížemi o dva roky více, tedy sedm let.

Lupiči však mohli dostat mnohem přísnější tresty, protože původně byli obžalovaní z pokusu o vraždu. Nakonec je soudci potrestali jen za loupež, vydírání a nedovolené ozbrojování.

Video Lupiči, kteří stříleli v Dřevohosticích, dostali přísnější tresty
video

Lupiči, kteří stříleli v Dřevohosticích, dostali přísnější tresty

Přepadení čerpací stanice v Dřevohosticích provedli v srpnu 2012. Lukáš Kluka vešel do prodejny ozbrojený pistolí a maskovaný kapucí, čepicí s kšiltem a slunečními brýlemi. Stanislav Krůžela čekal v autě vybavený samopalem. Kluka vytáhl na personál pumpy pistoli a žádal peníze. Dostal šestnáct tisíc a mířil k autu. Lupičů si však všimli dělníci, kteří pracovali na nedaleké stavbě a chtěli je zadržet. Vzali si dřevěné latě a tloukli do jejich auta. Kluka, který seděl na místě spolujezdce, na ně začal střílet z pistole. První kulka jednoho dělníka minula jen o dvacet centimetrů, pak se raději schoval za auto.

Soudci krajského i odvolacího senátu se nicméně shodli, že lupiči nechtěli dělníky zabít, chtěli jen, aby je nechali z místa činu odjet. To se jim nakonec povedlo. I když se jim ale bezprostředně podařilo uprchnout, policisté je i díky svědectví dělníků rychle vypátrali, chytili a usvědčili. Policejní zásahová jednotka je překvapila v bytě na sídlišti v Přerově.

Zpravodajská redakce připravuje více informací.