V nominaci na Nizozemce jsou Berdych i Štěpánek

Praha - Tomáš Berdych, Radek Štěpánek, Lukáš Rosol a Jiří Veselý jsou v nominaci Jaroslava Navrátila na zápas 1. kola Davisova poháru proti tenistům Nizozemska. Zápas dvojnásobných držitelů salátové mísy, kteří vyhráli už devět zápasů v řadě, se hraje v Ostravě 31. ledna až 2. února. „Hrajeme v domácím prostředí, na publikum se těšíme a doufáme, že navážeme na výsledky. Zkusíme vyhrát i podesáté,“ řekl Navrátil.

Sedmý hráč světa Berdych se Štěpánkem jsou strůjci českého daviscupového úspěchu. Oba se největší měrou podíleli na loňském a předloňském titulu. Pro první kolo letošního ročníku přislíbili účast již koncem minulého roku.

„Berdych hraje ve velké pohodě, výborně servíruje, hraje razantně od základní čáry,“ komentoval Navrátil současnou výkonnost české jedničky Berdycha, který po výhře nad Španělem Davidem Ferrerem postoupil do semifinále Australian Open. (více čtěte zde)

Je ale možné, že pro Berdycha bude zápas proti Nizozemsku na nějaký čas v daviscupovém týmu poslední. „Rozhodnutí je vždy na hráčích. Vyhrál jsem Davis Cup dvakrát a pro tým jsem za posledních deset jedenáct let udělal hodně. Řekl bych, že si zasloužím nějaký odpočinek,“ řekl Berdych.

Štěpánek sice na Australian Open nedohrál kvůli zranění 1. kolo dvouhry, ale dal se rychle do pořádku a v Melbourne pokračuje ve čtyřhře. „Měl zablokovanný krk. Lekl jsem se, ale je úplně v pohodě,“ řekl Navrátil, který k osvědčené dvojici povolal Rosola (47. v pořadí ATP) a nadějného Veselého (83.).

Nizozemský kapitán Jan Siemerink nominoval Robina Haaseho (45.), Igora Sijslinga (73.), Thiema de Bakkera (145.) a šestnáctého deblistu světa Jeana-Juliena Rojera. „Jsem rád, že se Sijsling vrátil do týmu, a myslím, že můžeme předvést skvělý výkon a dostat ze sebe maximum,“ řekl Siemerink na webu nizozemského svazu. S Nizozemskem mají čeští tenisté pozitivní bilanci čtyř výher a jedné porážky. Naposledy Nizozemce porazili v roce 2006.

Nominace:

ČR: Berdych (7. v žebříčku ATP ve dvouhře), Štěpánek (44.), Rosol (47.), Veselý (83.). Kapitán: Navrátil.

Nizozemsko: Haase (45.), Sijsling (73.), De Bakker (145.), Rojer (16. v žebříčku ATP vecčtyřhře). Kapitán: Siemerink.