AVÍZO: Festival Lednový Underground v Kralupech nad Vltavou

11. ročník Kralupského multižánrového festivalu Lednový Undergroud proběhne v pátek a v sobotu 24. a 25. 1 v Kralupech nad Vltavou. Hlavní část programu bude v sobotu 25. 1. v KD Vltava - na programu bude hudebně-divadelní představení „Příběhy kluka BomBarďáka“ plné kytarových písniček. Dále pak vystoupí pražská kapela Eggnoise, která v Kralupech představí své čtvrté album nazvané „4“. Premiérově na festivalu vystoupí skupina Poletíme? 

Návštěvníci si dále budou moci poslechnout kapelu ze Slovenska - Tornádo Lue, energické ska z Plzeňska – V3Ska a  pražskou kapelu Carnem. Vrcholem  chystaného ročníku Lednového Undergroundu bude vystoupení zpěváka Dana Bárty s jazzovým Robert Balzar Triem.

Lednový Underground - archivní snímek
Zdroj: ČT24
Autor: Dagmar Stehlíková

Předkrm Lednového Undergroundu 2014 proběhne již v pátek 24. 1. od 20 hodin v kině Vltava, kde se bude k vidění film „Pátrání po Sugar Manovi“ (snímek plný silných melodií byl oceněn Oscarem v kategorii Nejlepší dokumentární film roku 2013), po kterém bude na tomtéž místě následovat koncert britského písničkáře Alasdaira Bouche.

Lednový Underground je název benefičního hudebního festivalu, který pořádá Společnost pro rozvoj Dvořákova gymnázia, o.p.s. ve spolupráci s Dvořákovým gymnáziem a Obchodní akademií v Kralupech nad Vltavou a KaSS Vltava v Kralupech.

Lednový Underground - archivní snímek
Zdroj: ČT24
Autor: Dagmar Stehlíková

Hlavním cílem této akce je oživovat kulturní dění v kralupském regionu a finančním výtěžkem podpořit Dvořákovo gymnázium a Obchodní akademii v Kralupech nad Vltavou.

Dagmar Stehlíková