Benátky nastřílely devět gólů v Havířově a jsou osmé

Praha - Hokejisté Benátek nad Jizerou deklasovali ve 42. kole první ligy Havířov na jeho ledě 9:1 a dostali se na osmé místo tabulky, jež zajišťuje postup do play-off. Vedoucí Mladá Boleslav vyhrála 3:2 v Litoměřicích a připsala si desáté vítězství za tři body za sebou.

Havířov v předchozích třech duelech v sezoně neztratil s Benátkami ani bod, dnes ale bylo vše jinak. Nováček druhé nejvyšší soutěže šel sice zásluhou Havla do vedení, ale hosté během 13 sekund skóre otočili a ve zbytku zápasu přidávali jeden gól za druhým. Nakonec se jejich střelecký účet i díky pěti využitým přesilovkám zastavil na čísle devět.

Benátky tak uštědřily Havířovu nejtěžší porážku od loňského postupu do první ligy a posunuly se na osmé místo tabulky. Předstihly o tři body Ústí nad Labem, jež prohrálo 2:3 v Berouně. Skóre zápasu otevřel Petruška, který poslal domácí do vedení z trestného střílení. Medvědi ve třetím dějství odskočili soupeři na rozdíl tří branek, ale Ústí dokázalo zápas zdramatizovat. V 55. minutě snížil Loskot a tentýž hráč ve hře bez brankáře v 59. minutě dotáhl svůj tým na rozdíl jedné branky. Vyrovnat však Lvi nedokázali.

Mladá Boleslav vede tabulku už o 17 bodů, neboť druhá Olomouc zaváhala v Kadani, kde prohrála 4:5 v prodloužení. Na rozdíl tří bodů se k Hanákům přiblížila třetí Jihlava, jež zdolala 6:3 poslední Most. Svěřenci trenéra Petra Vlka na domácím Horáckém stadionu neprohráli už desátý zápas v řadě.

Historicky první vítězství v Šumperku zaznamenaly předposlední České Budějovice. Motor zlomil odpor domácích v závěru utkání, kdy se trefili zkušení útočníci Skuhravý (57.) a Kotalík (59.). Za domácí už v poslední minutě Holík pouze snížil na konečných 3:4.

Výsledky 42. kola první hokejové ligy

Třebíč - Havlíčkův Brod 4:1 (3:0, 0:1, 1:0)

Branky: 14. Laš, 15. Nahodil, 20. Čuřík, 55. Fořt - 31. Polodna. Rozhodčí: Jílek, Schmejkal - Svoboda, Špůr. Vyloučení: 4:5. Využití: 2:0. Diváci: 1 580.

Šumperk - České Budějovice 3:4 (0:1, 2:1, 1:2)

Branky: 29. Žálčík, 31. Plášek, 60. Holík - 19. Prokop, 31. Rob, 57. Skuhravý, 59. Kotalík. Rozhodčí: Úlehla - Kis, Maštalíř. Vyloučení: 6:2. Využití: 0:1. Diváci: 867.

Havířov - Benátky nad Jizerou 1:9 (1:3, 0:3, 0:3)

Branky: 7. Havel - 18. a 30. Bárta, 52. a 58. Jonák, 10. Zacha, 11. Skalický, 23. Pyrochta, 26. Kica, 56. Špaček. Rozhodčí: Hejduk - Čížek, Křivohlavý. Vyloučení: 10:6. Využití: 0:5. Diváci: 1 960.

Beroun - Ústí nad Labem 3:2 (1:0, 0:0, 2:2)

Branky: 5. z tr. střílení a 48. Petruška, 46. Strnad - 55. a 59. Loskot. Rozhodčí: Zubzanda - Gerát, Hynek. Vyloučení: 4:3. Bez využití. Diváci: 185.

Jihlava - Most 6:3 (2:0, 1:1, 3:2)

Branky: 10. a 41. Zeman, 10. Seman, 36. Dobrovolný, 45. Malec, 53. Velecký - 37. Kafan, 46. Vlček, 47. Slavíček. Rozhodčí: Blecha - Klein, Toman. Vyloučení: 3:4. Využití: 2:1. Diváci: 1 568.

Kadaň - Olomouc 5:4 v prodl. (0:1, 2:2, 2:1 - 1:0)

Branky: 27., 30. a 45. Gajovský, 60. Prošek, 65. Ton - 36. a 52. Herman, 11. Knotek, 39. Růžička. Rozhodčí: Bejček - Rozlílek, Hynčica. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:3. Diváci: 237.

Litoměřice - Mladá Boleslav 2:3 (1:1, 1:2, 0:0)

Branky: 14. Hrbas, 32. Hašek - 15. Jarůšek, 27. Nouza, 38. Toman. Rozhodčí: Souček - Šperl, Zíka. Vyloučení: 8:7. Využití: 2:1. Diváci: 1 420.