Volejbalistky Olympu jasně porazily Frýdek-Místek

Praha - Volejbalistky Olympu Praha porazily v předposledním kole základní části extraligy Frýdek-Místek 3:0 a na druhém místě tabulky získaly na svého soupeře osmibodový náskok. Stejný rozdíl je mezi Olympem a suverénním Prostějovem, který potvrdil roli favorita v utkání s předposlední Slavií Praha hladkou výhrou ve třech setech. K třetímu Frýdku-Místku se na rozdíl jednoho bodu přiblížila Olomouc, která zdolala regionálního rivala Šternberk rovněž 3:0 na sety.

Zápas Olympu s Frýdkem-Místkem byl v prvním setu vyrovnaný do stavu 7:6. Pak však hostující tým udělal několik nevynucených chyb a Olymp se při podání Mudrové dostal do vedení 17:6. Následující domácí hráčkou na servisu byla kapitánka Halbichová, která už set „dopodávala“ do vítězství 25:7.

V dalších dvou sadách rozhodovala až koncovka. Ve druhém setu dokonce Olymp čelil třem setbolům, ale odvrátil je a díky esu Mlejnkové vyhrál 27:25. „Utkání pro nás vzhledem k situaci v tabulce bylo velmi důležité. Tříbodové vítězství nám dává osmibodový náskok před Frýdkem,“ pochvaloval si trenér Olympu Stanislav Mitáč. „Předvedli jsme kvalitní výkon. První set byl excelentní, velmi dobře jsme servírovali i blokovali. Zápas se lámal v koncovce druhého setu, kdy jsme prohrávali 22:24 a dokázali tento nepříznivý stav otočit.“

Trenérka Frýdku-Místku Alexandra Dedková první set odmítla hodnotit. „Ve druhém a třetím setu byla hra vyrovnaná. Olymp nás jednoznačně předčil blokem. Důležité situace bohužel nezvládly zkušené hráčky, které by tyto situace měly zvládnout,“ uvedla. Brněnské derby mělo očekávaného vítěze. Královo Pole vyhrálo nad posledním týmem tabulky SG 3:1 poté, co první set ztratilo v poměru 22:25.

Sestřih utkání Olymp - Frýdek-Místek (zdroj: ČT24)

Uniqa extraliga volejbalistek - 17. kolo:

Olymp Praha - Frýdek-Místek 3:0 (7, 25, 22) Nejvíce bodů: Hodanová 15, Mlejnková 13, Kvapilová 12, Trnková 11 - Kubová 15, Gambová 14, Holišová 9.

KP Brno - SG Brno 3:1 (-22, 23, 20, 19) Nejvíce bodů: Michalíková 24, Vyklická 13, Širůčková 12 - Suchá 17, Hrazdírová 14, Chvátalová 10.

Olomouc - Šternberk 3:0 (15, 20, 15) Nejvíce bodů: P. Kojdová 14, Napolitano-Šenková 11, Rutarová a H. Kojdová po 8 - Holásková 7, M. Janečková 6.

Prostějov - Slavia Praha 3:0 (16, 10, 13) Nejvíce bodů: Carterová 15, Steenbergenová 12, Melicharová a Hutinská po 11 - Ančincová 6, Vinecká a Vašutová po 4.

Ostrava - Přerov 3:2 (18, -22, 10, -25, 11) Nejvíce bodů: Michalkiewiczová 20, Polášková a Starzyková po 16, Nachmilnerová 15 - Holičová 17, Langová 13, Nucová 12.