Olympiáda dětí a mládeže je minulostí, hokejový turnaj ovládla Vysočina

Jihlava – Vítězi hokejového turnaje na šesté zimní olympiádě dětí a mládeže se stali hráči Kraje Vysočina. Ti celým turnajem prošli suverénním způsobem, když neztratili ani bod, a svoji dominanci potvrdili i ve finále, kde jednoznačně porazili výběr Prahy 9:3. Bronzové medaile získali reprezentanti Libereckého kraje. Jeho zástupci se stali vůbec nejúspěšnějšími účastníky celé olympiády.

Video Hokejový turnaj ovládla Vysočina, Praze nasázela "devítku"
video

Hokejový turnaj ovládla Vysočina, Praze nasázela "devítku"

Hokejový turnaj ovládla Vysočina, Praze nasázela "devítku"

Zimní olympiáda dětí a mládeže 2014

Hokejisté Kraje Vysočina o své výhře prakticky rozhodli již v první třetině, kterou vyhráli vysoko 5:0. „Psychicky nás to složilo. Snažili jsme se pak v šatně vyhecovat, abychom ještě zápas změnili,“ komentoval nepovedenou první třetinu útočník Václav Burda.

Video Rozhovor s Václavem Burdou, Matějem Novákem a Jakubem Škarkem
video

Rozhovor s Václavem Burdou, Matějem Novákem a Jakubem Škarkem

Pražané se ve zbytku utkání pokusili s výsledkem něco udělat a herně se zvedli, ale náskok domácích již nedokázali smazat. „Věděli jsme, že máme výborného gólmana, věděli jsme, že máme šikovné útočníky, kteří jsou schopní dávat góly. Do turnaje jsme vstupovali s pocitem, že můžeme něco dokázat. Nebyla to žádná náhoda, ke zlatu jsme se dostali přes osm výher. Neztratili jsme ani bod, takže si ho kluci naprosto zaslouží,“ řekl jeden z trenérů Jiří Jungwirth.

Video Rozhovor s Jiřím Jungwirthem a Jiřím Kročákem
video

Rozhovor s Jiřím Jungwirthem a Jiřím Kročákem

Velkou radost měl i nejužitečnější hráč turnaje Matěj Novák. „Jsme jedna parta již od začátku turnaje. Jsme dobří kamarádi. Pomohly nám i teambuildingy,“ řekl Novák.

Video Rozhovor s Jaroslavem Holíkem a Stanislavem Neveselým
video

Rozhovor s Jaroslavem Holíkem a Stanislavem Neveselým

Závěrečný ceremoniál celé olympiády proběhl ve žďárském domě kultury. Medailové sady přišli dětským olympionikům předat ti, kteří si na krk mohli pověsit skutečnou olympijskou medaili. „Je krásné, že děti můžou získat olympijské medaile. Doufám, že jim to připomene velkou olympiádu, a přeji jim, aby měli tu možnost se na tu velkou olympiádu dostat,“ prohlásil šéf české olympijské výpravy v Soči Martin Doktor.

Video Rozhovor s Martinem Doktorem a Filipem Šumanem
video

Rozhovor s Martinem Doktorem a Filipem Šumanem