Student debatoval se starostou Loun o novém sportovišti

Student Matěj Vích byl dalším osmnáctiletým občanem města Louny, který ve středu 29. ledna přijal pozvání starosty Radovana Šabaty na přátelské posezení. Hovořili o možnosti vzniku nového sportoviště, o bezpečnosti ve městě a o volném času mládeže.

Stalo se už tradicí, že starosta Loun zve právě osmnáctileté občany na radnici, aby se jich zeptal, co se jim ve městě líbí a co postrádají. Matěj je studentem Soukromé střední školy pro marketing a ekonomiku podnikání, s. r. o. Most – obor sportovní marketing a management a ve svém volném čase sportuje (Workout). Proto i sport byl úvodním tématem. Hovořil o partě kamarádů, která se věnuje tomuto druhu sportu (cvičení venku a to pomocí tzv. kalisteniky, což je cvičení s vlastní tělesnou váhou). A jako návrh dal podnět k vybudování cvičiště třeba někde v prostoru Výstaviště.

Podle ohlasu kamarádů a přátel se kriticky vyjádřil k bezpečnosti v Husově ulici a v okolí ubytovny u hlavního železničního nádraží, zmínil se i o plaveckém bazénu, kde si myslí, že jsou drahé služby. Podle jeho názoru, by možná v Lounech mohlo vzniknout nějaké obchodní centrum, hovořilo se také o zdravotnictví a dalším využití volného času mládeže. Jestli Matěj v Lounech zůstane ještě neví, rád by dále studoval, ale určitě potěšil starostu dodatkem, „mně tu nyní nic neschází“…

Ladislav Bába, Louny