Házenkáři Lovosic porazili Zubří a znovu stáhli náskok Plzně

Praha – Hon házenkářů Lovosic na vedoucí celek extraligy Plzeň pokračuje. Severočeši v 18. kole zvítězili na hřišti Zubří 33:27, jemuž nepomohl k úspěchu ani staronový kouč Jiří Kekrt, a na Plzeňany, kteří v sobotu porazili Jičín 19:15, opět ztrácípouze tři body.

Házená - HBC Ronal Jičín - Talent M.A.T. Plzeň (zdroj: ČT24)

Domácí obhájci titulu se dočkali prvního gólu až ve 14. minutě zásluhou Drbohlava, který snížil na 1:5. V poločase už Plzeňští vedli 12:6 a skóre zůstalo hubené až do konce zápasu. Motlík a spol. se dočkali 14. výhry v řadě, přičemž hráči Jičína na plzeňského gólmana vyslali 25 střel z pole a čtyři ze sedmiček.

Jičín na třetím místě ztrácí na plzeňského lídra devět bodů a čtyři na druhé Lovosice, které se představí v neděli v Zubří.

Krok se soupeřem Valaši udrželi do 17. minuty, potom Lovosice odskočili na 13:8. Zubří bojovalo, v druhé půli dokázalo snížit až na 22:23, pak ale přišel rozhodující lovosický trhák.

Překvapení se zrodilo v Přerově, kde domácí tým zdolal čtvrté Hranice 26:24 a opustil poslední místo. Karviná porazila Brno 24:20 a přiživila šanci na postup do lepší nadstavbové šestice.

Extraliga házenkářů - 18. kolo:

Dukla Praha - Zlín 32:24 (18:10)
Nejvíce branek: Syřínek a Kotrč po 5, Mráz 5/2 - Aspridis 8/3, Kočí 6. Rozhodčí: Větrovský, Zych. Sedmimetrové hody: 2/2 - 4/3. Vyloučení: 5:5. Diváci: 150.

Kopřivnice - Frýdek-Místek 28:29 (13:18)
Nejvíce branek: O. Meca a Reček po 8, Střelec 3 - Kichner 8/3, Petrovský 6/2, Klaban a Dyba po 5. Rozhodčí: Hanák, Králíček. Sedmimetrové hody: 4/0 - 7/5. Vyloučení: 8:4. ČK: Bajgar (Kopřivnice). Diváci: 280.

Jičín - Plzeň 15:19 (6:12)
Nejvíce branek: Král 6/6, Kvasnička, Drbohlav a Hlava po 2, Skopal 2/1 - M. Škvařil 6/1, Linhart, Vinklhofer a Šindelář po 3. Rozhodčí: Opava, Válek, Sedmimetrové hody: 7/7 - 1/1. Vyloučení: 6:6. Diváci: 690.

Přerov - Hranice 26:24 (15:12)
Nejvíce branek: Hardt 9/1, Zemánek a Mužík po 5 - Rachač 5, Galus 5/3, Stržínek 4/1. Rozhodčí: Hanák, Horáček. Sedmimetrové hody: 1/1 - 5/4. Vyloučení: 4:3. ČK: Rachač. Diváci: 255.

Karviná - KP Brno 24:20 (12:9)
Nejvíce branek: Vančo 6/1, Sliwka 5/1, J. Užek 4 - Dostalík 6, Mičola 4, Hanták 3, Kubis 3/1. Rozhodčí: Macho, Hájek. Sedmimetrové hody: 4/2 - 2/1. Vyloučení: 8:6. Diváci: 513.

Zubří - Lovosice 27:33 (13:15)
Nejvíce branek: Bechný 8/6, Šustáček 6, Trifunovič 4 - Jonáš 9, Motl 6/1, Hes 5. Rozhodčí: Bečička, Horák. Sedmimetrové hody: 7/6 - 1/1. Vyloučení: 1:5. Diváci: 600.