Šumperská porodnice má na Facebooku poradnu pro ženy

Ostrava - Sociální sítě stále častěji využívají jako prostředek komunikace také nemocnice. Například olomoucká fakultní nemocnice hledá přes Facebook dárce krve, prostřednictvím služby Twitter informuje o novinkách, přednáškách a jiných akcích. Zvlášť úspěšné je v tomto směru porodnicko-gynekologické oddělení Šumperské nemocnice ze skupiny Agel, kde lidé najdou třeba fotografie nově narozených miminek. Výjimečné však je, že od minulého roku funguje na Facebooku šumperské porodnice i on-line poradna a ženy ji hodně využívají.

Na otázky žen odpovídá v poradně primář oddělení Miloš Vysloužil. Mnohé velké nemocnice včetně Nemocnice Na Homolce, Na Bulovce, ostravské fakultní nemocnice, nemocnice v Jihlavě, Mělníku či Neratovicích mají profil na Facebooku i jiných internetových službách, v Šumperku ale skutečně žije.

Video Nemocnice v Olomouckém kraji objevují sociální sítě
video

Nemocnice v Olomouckém kraji objevují sociální sítě

Nemocnice v Olomouckém kraji objevují sociální sítě

Reportáž Moniky Bezuchové

„Facebook je oblíbený hlavně u mladší generace. Protože chceme být budoucím i současným maminkám blízko, rozhodli jsme se začít komunikovat i prostřednictvím sociální sítě,“ vysvětloval Vysloužil, který reaguje na desítky dotazů týdně.

ON-LINE poradna Porodnice Šumperské nemocnice
Zdroj: ČT24

Slibuje zodpovídat dotazy do dvaceti čtyř hodin. „Někdy se však může interval výrazněji prodloužit, proto není tato poradna vhodná ke konzultaci akutních obtíží a nenahrazuje osobní vyšetření a konzultaci s lékařem,“ upozorňuje primář Vysloužil.

Ženy se ho dotazují na všechno možné, například na to, jestli je v Šumperské nemocnici možné rodit v podřepu, co dělat, když si zapomenou vzít antikoncepci a podobně.

Připravujeme další informace.

Co je sociální síť?

Je to služba na Internetu, která umožňuje registrovaným uživatelům vytvářet si profil, sdílet informace, fotografie, videa, komunikovat s dalším uživatelem nebo celou skupinou, provozovat chat. Nejrozšířenější na světě i v Česku je Facebook, který právě v únoru slaví deset let existence. Má více než miliardu aktivních uživatelů, více než padesát milionů adres. Facebook vznikl pro potřeby studentů Harvardovy univerzity v USA v roce 2004. O dva roky později začal fungovat Twitter, který slouží především pro mikroblogy. Obdobou Facebooku je například Google+. Mezi české sociální sítě patří Spolužáci.cz, Lidé.cz, Líbímseti.cz.