Benátky šplhají tabulkou, porazily v nájezdech Budějovice

Praha - Hokejisté Benátek nad Jizerou zvýšili po 47. kole náskok na osmém místě prvoligové tabulky, jež jako poslední zajišťuje postup do play-off. Středočeši dnes vyhráli 2:1 po samostatných nájezdech v Českých Budějovicích a díky šesté výhře za sebou mají pět kol před koncem základní části oproti devátému Šumperku k dobru deset bodů.

Obě branky utkání Budějovic a Benátek v normální hrací době padly už v první třetině. Domácí poslal do vedení ve 3. minutě Kuchejda, čtyři minuty nato však vyrovnal Skořepa. Rozhodnutí přinesly až samostatné nájezdy, v jejichž sedmé sérii ukončil zápas hostující Špaček.

Šumperk ztratil v boji o play-off bod na Benátky po domácí porážce 2:3 v prodloužení s Litoměřicemi. Draci přitom vedli už v 5. minutě o dva góly, hostům se však podařilo zápas otočit. O dvojbodovém zisku a definitivní jistotě play-off pro Litoměřice rozhodl ve čtvrté nastavené minutě svým druhým gólem v utkání Bahenský.

Na desáté místo, bod za Šumperk, kleslo Ústí nad Labem, jež utrpělo debakl 1:5 na ledě vedoucí Mladé Boleslavi. Hosté sice vyhráli první třetinu díky gólu Roubíka, ale už jistý vítěz základní části otočil skóre ve druhé třetině. Po brankách Starého a Jarůška završil produktivní desetiminutovku Loskot, jenž se přitom teprve minulý týden vrátil do Mladé Boleslavi z hostování právě v Ústí. Jasné vítězství domácí stvrdili ve třetí třetině velmi podobnými góly. Nejprve v 50. minutě v přesilovce Starý tečoval Pojkarovu střelu od modré a o dvě minuty později Demel v klasickém počtu hráčů usměrnil do brány ránu Tomana.

Druhá Olomouc chtěla v duelu proti poslednímu Mostu napravit dvě předchozí porážky bez vstřelené branky, ale nezačala dobře. V 10. minutě prohrávala po brankách Smolky a Tauše 0:2. V přesilovce pak snížil Marosz a ve druhé části po sólové akci srovnal Selingr, ale v závěru mohli zase dvakrát skórovat hosté. Při vyloučení Cartelliho však Moru dvěma výjimečnými zákroky proti gólovým střelám Čížka a Nedrdy zachránil brankář Halász. Favorit nakonec dosáhl na povinné vítězství v samostatných nájezdech, které rozhodl Selingr.

Spolu s Litoměřicemi dnes stvrdila postup do play-off také Třebíč, jež se díky vítězství 5:1 nad Berounem dostala na páté místo před Litoměřice.

Na definitivu si ještě musí počkat sedmý Havířov, který podlehl 2:4 Kadani a před Šumperkem má náskok 14 bodů.

Výsledky 47. kola 1. ligy:

Havlíčkův Brod - Jihlava 3:5 (1:1, 0:2, 2:2) Branky: 9. Korím, 42. Pohl, 56. Drtina - 28. a 33. Mocek, 1. Prokš, 49. Hubáček, 60. Jaroš. Rozhodčí: Hribik, Úlehla - Kis, Svoboda. Vyloučení: 5:8. Využití: 1:3. V oslabení: 0:1. Diváci: 2 631.

Kadaň - Havířov 4:2 (1:0, 2:2, 1:0) Branky: 13. a 26. Gajovský, 27. Ton, 41. Jíra - 32. Maruna, 33. Klimša. Rozhodčí: Talpa - Šperl, Zíka. Vyloučení: 4:2. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 258.

Šumperk - Litoměřice 2:3 v prodl. (2:0, 0:1, 0:1 - 0:1) Branky: 1. Semorád, 5. Moskal - 54. a 64. Bahenský, 31. Žovinec. Rozhodčí: Mrkva - Barteček, Vengřín. Vyloučení: 4:8, navíc Haas - Kolář oba 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:1. Diváci: 746.

Olomouc - Most 3:2 po sam. nájezdech (1:2, 1:0, 0:0 - 0:0) Branky: 26. a rozhodující sam. nájezd Selingr, 15. Marosz - 8. Smolka, 10. Tauš. Rozhodčí: Přikryl - Novák, Poruba. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:0. Diváci: 920.

České Budějovice - Benátky nad Jizerou 1:2 po sam. nájezdech (1:1, 0:0, 0:0 - 0:0) Branky: 3. Kuchejda - 7. Skořepa, rozhodující sam. nájezd Špaček. Rozhodčí: Jílek, Schmejkal - Gerat, Hynek. Vyloučení: 8:4. Využití: 0:1. Diváci: 3 710.

Třebíč - Beroun 5:1 (1:0, 2:1, 2:0) Branky: 5. a 51. Laš, 32. Dolníček, 39. Křivohlávek, 59. Kadela - 25. Marek. Rozhodčí: Doležal - Guth, Rittich. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. Diváci: 1 120.

Mladá Boleslav - Ústí nad Labem 5:1 (0:1, 3:0, 2:0) Branky: 28. a 50. Starý, 29. Jarůšek, 37. Loskot, 52. Demel - 12. Roubík. Rozhodčí: Petružálek - Kostuba, Sulo. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:0. Diváci: 1 660.