Nejlepší sportovci Rychnovska

Poslední lednový den proběhlo v rychnovském Pelclově divadle vyhlášení třetího ročníku obnovené ankety o Nejlepšího sportovce Rychnovska, tentokrát za rok 2013. Organizátor ankety, zdejší okresní sdružení České unie sportu, vyhlásil celkem 12 kategorií, a to jak mládežnických, tak také pro dospělé.

Mezi mládežnickými kolektivy obsadily první místo dorostenky stolního tenisu z SK Dobré, mezi jednotlivci pak Klára Mazurová za sportovní střelbu z Doudleb nad Orlicí. Mezi dospělými se na špičku dostaly opět stolní tenistky z Dobrého. Mezi jednotlivci zvítězil trialista Martin Křoustek ze Skuhrova nad Bělou.

Video Reportáž Davida Langra
video

Reportáž Davida Langra

Jako sportovní osobnost okresu Rychnov nad Kněžnou se po bok Romana Šebrleho a Jana Kopeckého postavil stávající předseda České volejbalové federace Zdeněk Haník.
Oceněni byli mimo jiné i trenéři či cvičitelé. Mezi nimi i Jan Potštejnský, který pět let trénoval českou juniorskou reprezentaci v orientačním běhu a v současné době funguje na postu asistenta trenéra české reprezentace dospělých.

Zvláštní cenu České unie sportu dostal někdejší československý rekordman v hodu kladivem a účastník olympiády v Tokiu v roce 1964 Josef Matoušek, žijící v Častolovicích. Součástí slavnostního vyhlášení ankety byl hudební a taneční program a také došlo na předání šeku na podporu hendikepovaných dětí.