Policisté preventivně zkontrolovali stovky chat

Veverská Bítýška, Borač - Desítky policistů dnes nad ránem vyrazily do chatových oblastí na Brněnsku a Tišnovsku. Cílem preventivní akce bylo zkontrolovat, jestli se do domků, které jsou v zimě většinou opuštěné, nikdo nevloupal. Jen v Jihomoravském kraji zloději každoročně vykradou na čtyři stovky rekreačních chat.

Už brzy ráno vyrazily čtyři desítky policistů do chatových kolonií v okolí Veverské Bítýšky nedaleko brněnské přehrady. Chtěli zkontrolovat, zda se do chat, které jejich majitelé užívají hlavně v létě, nevloupali zloději nebo jich někdo cizí nevyužil k přespání. „Právě rekreační oblasti jsou v zimních měsících častým cílem zlodějů,“ varoval policejní mluvčí Bohumil Malášek.

V terénu byli i policisté se psy a na koních. V koordinaci akce pomohl i policejní navigační systém Gina. „Kromě toho, že vidíme online na mapě pohyb veškerých jednotek, tak s nimi můžeme komunikovat, můžeme jim zadávat trasy a úkolovat je,“ vysvětlil policista Leoš Hájek.

Z okolí brněnské přehrady se pak policisté přesunuli na Tišnovsko, kde kontrolovali chaty v oblasti mezi Boračí, Doubravníkem a Nedvědicí. Za dopoledne takto zkontrolovali celkem 650 chat. „Pokud je objekt v pořádku, tak tam necháváme lísteček o tom, že jsme objekt zkontrolovali,“ dodal Malášek, který zároveň potvrdil, že policisté dnes nenašli ani jeden vykradený objekt.

Podobné akce opakuje policie na Brněnsku několikrát do roka, v takovémto rozsahu se ale konají hlavně na začátku a konci chatařské sezony.

Policisté nakonec neobjevili žádnou vykradenou chatu
Zdroj: ČT Brno