Královo Pole se ocitlo v mlze. Praskl horkovod

Brno - V Brně-Králově Poli praskl horkovod pod silnicí v ulici Cimburkova u nákupního centra. Podle informací hasičů se na místě částečně propadlo auto, které museli vyprostit. V autě seděla žena, řidičce se při nehodě nic nestalo. V některých městských částech bude kvůli havárii dočasně přerušena dodávka teplé vody. Silnice je v místě havárie uzavřená.

Hasiči dostali informaci o nehodě po půl čtvrté. „Na silnici vznikla díra zhruba o rozměrech dva na tři metry a hloubce jednoho metru. Vjela do ní řidička s osobním autem, ale nic se jí nestalo. Záchranáře jsme nevolali,“ uvedla mluvčí jihomoravských hasičů Pavla Pražáková.

Zpod vozovky začala na několika místech unikat pára. Pracovníci tepláren zjišťují rozsah havárie a policie ulici uzavřela. „Odkláníme dopravu,“ potvrdil policejní mluvčí Bohumil Malášek. Uzavírka dopravu nekomplikuje, ulice je pouze jedním z možných výjezdů od nákupního centra. Hlavního tahu se uzavírka nedotkla.

Teplárny Brno situaci řeší. Lidé z městských částí Líšeň, Lesná a Žabovřesky, kteří od tepláren odebírají, se mohli na několik hodin ocitnout bez teplé vody a topení. „Oblast už jsme izolovali a doplňujeme to nezávisle. Havárii se budeme snažit vyřešit co nejrychleji tak, aby vše ještě dnes fungovalo,“ uvedl směnový inženýr tepláren Lukáš Hrbáček. Jak dlouho bude ulice uzavřená kvůli opravě vozovky, nedokázal říct.

/*json*/{"map":{"lat":49.21808865266591,"lng":16.60699123836059,"zoom":16,"mapTypeId":"roadmap"},"markers":{"0":{"lat":49.21899867486686,"lng":16.6058349609375,"type":"","description":""}},"polylines":{},"circles":{},"polygons":{},"rectangles":{}}/*json*/