AVÍZO: Poberounský masopust v Zadní Třebani

XXV. Poberounský masopust se koná v sobotu 1. března 2014 v Zadní Třebani. Program masopustu, který patří mezi největší akce svého druhu v celém Středočeském kraji, začne v 10.00 na zadnotřebaňské návsi zabíjačkou a stylovým staročeským jarmarkem, na kterém budou kromě řemeslných výrobků k dostání preclíky, perníky, koláče, pečené maso, víno, medovina… Děti se budou moci svézt na konících.

Počínaje 10.00 se na improvizovaném jevišti v podobě valníku postupně představí:

-       staropražská kapela Třehusk

-       kejklíř a iluzionista Petr Theimer

-       dětská lidová muzika Notičky

-       dětský folklorní soubor Klíček

-       taneční skupina Proměny

-       řevničtí ochotníci s tradiční masopustní fraškou

Poberounský masopust
Zdroj: ČT24
Autor: Miloslav Frýdl

Nakonec bude symbolicky pochován Masopust a oceněny nejoriginálnější masopustní převleky. K účasti jsou zváni všichni – místní i přespolní.

Poté se vydá Zadní Třebaní průvod maškar v čele s kapelou a kvartetem „hlavních“ postav: medvědem a medvědářem, policajtem i Masopustem-Bakchem. Všichni budou ochutnávat dobroty – jedlé i tekuté – které pro ně připraví místní hospodyňky a hospodáři. Loni průvod pohostilo přesně 34 domácností – podaří se letos tento rekord překonat…? Tři vítězové neformální soutěže o nejlepší koblihu, šišku či jiné masopustní občerstvení budou jako každoročně oceněni. Bezprostředně po skončení průvodu, tedy přibližně od 18.00-18.30, se ještě bude konat sousedské posezení s kapelou Třehusk ve Společenském domě.

Masopustní oslavy uzavře v neděli 2. března 2014 od 14.00 ve Společenském domě v Zadní Třebani DĚTSKÝ KARNEVAL.

Pro děti budou připraveny hry, soutěže, volba nejhezčí masky i kolo štěstí. Soubor AC OLYMPIA předvede ukázky aerobiku, ZAHRA ORIENT DANCE ukázku dětské zumby, vyhlášeni budou vítězové vánoční kreslířské soutěže. Zahraje staropražská kapela Třehusk.

Poberounský masopust - plakát
Zdroj: ČT24
Autor: Miloslav Frýdl

První novodobá oslava masopustu se v Zadní Třebani u Berouna konala roce 1990. Letošní třebaňský „fašaňk“ tedy bude výroční, pětadvacátý. 

Miloslav Frýdl, Berounsko