Orli z Brna odletěli s přesvědčivou výhrou

Brno - Basketbalisté Prostějova jako jediní v 33. kole NBL uspěli na palubovce soupeře a po očekávané výhře 96:76 nad předposledním Brnem si upevnili druhé místo v tabulce.

No comment: Zápas MMCITÉ Brno proti Prostějovu (zdroj: ČT24)

Prostějov šel v Brně už v první čtvrtině do dvouciferného vedení a i s náhradníky zápas neustále kontroloval. Radek Nečas se blýskl 22 body a 11 doskoky za necelých 24 minut hry. Na ještě vyšší koeficient užitečnosti (39), vůbec nejvyšší v tomto kole, se dostal domácí Anthony McClain s 18 body, 12 doskoky, šesti bloky a osmi získanými fauly.

Basketbalová Mattoni liga mužů - 33. kolo:

Brno - Prostějov 76:96 (15:29, 29:54, 51:75)

Nejvíce bodů: McClain 18, Geiger 17, Zachrla 13 - Nečas 22, Kohout 19, Panduila 14, J. Bohačík 13. Rozhodčí: Dolinek, Baloun, Holubek. Fauly: 20:20. Trestné hody: 18/15 - 19/15. Trojky: 5:7.