Favorité nechybovali. Boleslav, Olomouc i Jihlava začaly vítězně

Praha - Hokejisté Havlíčkova Brodu jako jediní v úvodních čtvrtfinálových zápasech play-off první ligy nevyužili výhodu domácího prostředí a s Třebíčí prohráli 2:3 po samostatných nájezdech. Další favorité Mladá Boleslav i Olomouc zvítězili o tři góly, Jihlava porazila Havířov 2:0.

Benátky nad Jizerou v okresním derby zaskočily Mladou Boleslav gólem už po 25 vteřinách, ale v polovině první třetiny srovnal domácí Mikulík a rozhodující náskok si pak vítěz základní části vytvořil zásluhou přesilovkových branek Broše, Lukáše Pabišky a podruhé skórujícího Mikulíka. V 36. minutě využily početní výhodu i Benátky, za které se znovu prosadil Bárta a snížil na 2:4, ale hned na začátku třetí třetiny Mladé Boleslavi vrátil tříbrankové vedení Broš a skóre 5:2 už se nezměnilo.

Olomouc měla v úvodní dvacetiminutovce zápasu proti Litoměřicím šance po chybných rozehrávkách brankáře hostů Krále, ale Švaňhal, Selingr ani Ostřížek puk do sítě nedostali. V závěru třetiny pak Hanáci nevyužili ani dvacetivteřinovou přesilovku pět na tři. Druhé dějství ale Hanáci začali obrovským tlakem a Král už neodolal. Herman šest vteřin před koncem třetiny dorazil do sítě Jaroměřského střelu a zvýšil na 3:1, hosté pak nasadili do branky zkušeného Přikryla, ale první čtvrtfinálové prohře už nezabránili.

Jihlava o vítězství nad Havířovem rozhodla dvěma brankami v 11. minutě. Nejprve se prosadil přesnou střelou do levého růžku Danečkovy branky Čachotský, 45 vteřin poté rozsvítil červené světlo za gólmanem hostů střelou z mezikruží Seman. Havířovští pak byli zejména ve třetí třetině lepším týmem, ale Duklu podržel gólman Rittich.

V Havlíčkově Brodu domácí hráči dvakrát dotáhli vedení Třebíče, v 58. minutě i podruhé srovnal Polodna. V samostatných nájezdech byl jediným úspěšným exekutorem třebíčský Dolníček a ranou pod horní tyč zajistil svému týmu první vítězství.

Čtvrtfinále play-off první hokejové ligy - 1. zápasy

Mladá Boleslav - Benátky nad Jizerou 5:2 (2:1, 2:1, 1:0) Branky: 11. a 23. Mikulík, 14. a 41. Broš, 31. L. Pabiška - 1. a 36. Bárta. Rozhodčí: J. Jílek, Schmejkal - M. Jílek, Rozlílek. Vyloučení: 16:14, navíc Toman 5 min. a do konce zápasu - Kica 2x5 min. a do konce zápasu. Využití: 4:1. Diváci: 2 970.

Olomouc - Litoměřice 4:1 (0:0, 3:1, 1:0) Branky: 24. Staněk, 36. Pekr, 40. Herman, 58. Ostřížek - 40. Hašek. Rozhodčí: Škrobák, Trombík - Barteček, Vengřín. Vyloučení: 5:4. Využití: 2:1. Diváci: 1 760.

Jihlava - Havířov 2:0 (2:0, 0:0, 0:0) Branky: 11. Čachotský, 11. Seman. Rozhodčí: Blecha, Doležal - Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 6:6. Bez využití. Diváci: 2 167.

Havlíčkův Brod - Třebíč 2:3 po sam. nájezdech (0:1, 1:0, 1:1 - 0:0) Branky: 24. a 58. Polodna - 3. Kaut, 54. Dočekal, rozh. nájezd Dolníček. Rozhodčí: Úlehla, P. Würtherle - T. Svoboda, Kis. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:0. Diváci: 1 430.