Šachový turnaj v Boskovicích

Páté pokračování seriálu šachových turnajů O putovní pohár Domu dětí a mládeže v Boskovicích se ve čtvrtek 13. února musel obejít bez hráčů východočeského Jevíčka. Tam probíhaly jarní prázdniny. I tak se na startu sešlo devatenáct mladých borců, z toho jedna dívenka Michaela Proboštová z nedalekých Sudic.

Pětikolový souboj jako tradičně řídil vedoucí tamního šachového kroužku, člen šachového klubu Makkabi Boskovice Milan Boháček.

„V dnešním únorovém turnaji zvítězil celkově i v kategorii starších Richard Hanuška,“ uklidnil hlučící dav po ukončení dvouhodinového soustředění nad šachovnicemi Milan Boháček. „Na druhém místě ve starších a celkově třetí skončil Jakub Probošt, třetí v kategorii starších a celkově čtvrté místo vybojoval Štěpán Ševčík.“

Zdroj: ČT24/Luboš Sušil

Nejlepší v mladších - celkově druhý - byl Ondřej Doležel z Kunštátu, druhý - celkově šestý - skončil Jakub Šrámek a třetí - celkově sedmý - Lukáš Sýs.

„Další již předposlední turnaj školního roku 2013 – 2014 proběhne 20. března,“ připomenul Milan Boháček.