Brňanky na USK nestačily ani popáté v sezóně

Brno - Basketbalistky USK a brněnského IMOSu se potkaly už popáté sezoně a i tento pátý zápas vyzněl lépe pro pražský tým: USK zvítězilo 90:83 a navázalo na nedávnou výhru ve finále Českého poháru. I v něm porazily své rivaly IMOS.

Brňanky zaznamenaly proti neporaženému suverénovi soutěže alespoň dílčí úspěch, když poslední čtvrtinu vyhrály 25:17. „Vyhráli jsme, takže musíme být spokojení. I když samozřejmě najdu chyby, hlavně v obraně. Ale zase jsme hráli kvalitně v útoku. Zápas tak musel být pro diváky velmi atraktivní, byla to dobrá reklama na basketbal, protože divák doma nesleduje, jak družstva brání, ale jak dávají koše. A těch bylo opravdu dost,“ řekla trenérka USK Natália Hejková.

Video Sestřih utkání IMOS Brno - USK Praha
video

Sestřih utkání IMOS Brno - USK Praha

Podle domácího kouče Jana Bobrovského se projevil širší kádr USK. „Diváci dnes viděli útočně laděný basketbal, naopak za své vzala trochu obrana na úkor střelby. Z naší strany jsme, myslím, měli více najíždět na koš než střílet z dálky. Holky bránila vždy vyšší hráčka. Rozhodovaly by pak fauly a mohlo to být ještě vyrovnanější,“ prohlásil trenér českého vicemistra.

Nejlepší střelkyní zápasu byla s 24 body Tereza Pecková, za USK dala o bod méně Kia Vaughnová. „USK měl lepší hráčky pod košem, bránit Kiu není určitě lehké. Výsledek je ale opět vyrovnaný, takže můžeme být s výsledkem spokojeni,“ řekla brněnská Alena Hanušová, autorka 17 bodů. IMOS zůstává na druhém místě nadstavbové skupiny A1.

Basketbalová liga žen - 6. kolo nadstavby:

IMOS Brno - USK Praha 83:90 (22:26, 43:49, 58:73)

Nejvíce bodů: Pecková 24, Hanušová 17, Jurčenková 12 - Vaughnová 23, Kat. Elhotová 16, Dubljevičová 13, Robinsonová 10.