Memoriál Lucie Náprstkové se běžel již podvanácté

V neděli 2. března se na trati v lesíku u Dobroměřic nedaleko Loun uskutečnil již 48. ročník Jarního přespolního běhu a 12. ročník Memoriálu Lucie Náprstkové. Pořadatelům z ASK Elna Počerady se na start postavilo celkem 229 běžců všech věkových kategorií, od předškoláků až po veterány.

V kategorii dorostenek (1997-1998) se na trať dlouhou 2 300 metrů, která byla vypsána jako Memoriál Lucie Náprstkové, přihlásilo 9 běžkyň. Po vynikajícím výkonu zvítězila Carmen Beshirová z ASK Zdice v čase 08:10 min.

Jen pro připomenutí, Lucie před lety tragicky zahynula při atletickém soustředění, proto se oddíl ASK Elna Počerady rozhodl na její počet vypsat její tehdejší kategorii jako Memoriál Lucie Náprstkové.

Velmi potěšitelná byla také skutečnost, že se na start postavilo daleko více dětí a mládeže než v loňském ročníku. Snad je to do budoucna tak trochu i příslib k větší sportovní aktivitě již od předškoláků.