Přijeďte na celý týden, láká šéfka festivalu Colours of Ostrava

Ostrava - Organizátoři festivalu Colours of Ostrava chtějí letos přilákat návštěvníky na celý prázdninový týden od 14. do 20. července. V hlavním festivalovém areálu v Dolních Vítkovicích chystají nejméně dvanáct scén, na kterých lidé uvidí na dvě stě koncertů, vystoupení a jiných produkcí. Premiérově přijede britská vycházející hvězda soul-popového zpěvu John Newman, bluesová legenda Seasick Steve nebo funkový a soulový zpěvák Charles Bradley.

Účast slíbila také například islandská zpěvačka Emilíana Torrini, skupina Shaka Ponk a mnoho dalších. Na festivalové pódium se vrátí francouzská šansoniéra ZAZ, anglický rocker Robert Plant, který zpíval v jedné z vůbec nejslavnějších skupin Led Zeppelin. Z českých hudebníků vystoupí například Dan Bárta, Chinaski, Anna K, Vlasta Redl, Luboš Pospíšil nebo Gipsy.cz.

Do Ostravy na celý týden

Už v pondělí 14. července začne v centru Ostravy i jinde doprovodný program. „Chceme, aby lidé přijeli do Ostravy na celý týden, protože ve městě i okolí je co objevovat. Proto už v pondělí připravujeme zvláštní turistický a sportovní program, který upřesníme později,“ řekla ředitelka festivalu Zlata Holušová. V pondělí se už také otevře camp u Slezskoostravského hradu.

Festival v ulicích před Colours

Tradiční Festival v ulicích v centru Ostravy, který dříve fungoval souběžně s hlavním programem, bude letos poprvé v úterý a ve středu před zahájením samotného festivalu. Organizátoři opět nabídnou zdarma koncerty, pouliční muzikanty, divadla a další akce všeho druhu.

První hudební konference

Úplnou novinkou bude konference o české hudbě den před zahájením festivalu. Debaty o nových hudebních trendech, hudebním průmyslu a dalších věcech k tématu bude v bývalém plynojemu Gong ve Vítkovicích moderovat hudební publicista Petr Dorůžka. Vybrané kapely pak také zahrají v ostravských klubech Cooltour nebo Marley. „Chceme představit kvalitní českou přesahovou produkci v oblasti rocku, jazzu, folku, world music, avantgardy,“ uvedl hudební publicista Jiří Moravčík, který má hudební konferenci na starosti.

V předprodeji i jednodenní vstupenky

Důležitou praktickou novinkou letošního festivalu také je, že organizátoři v předstihu oznámili, kdy budou které kapely vystupovat a zahájili také předprodej jednodenních vstupenek. Prodávají se už i čtyřdenní vstupenky, a to prostřednictvím e-shopu Colours of Ostrava, v pobočkách Ostravského informačního centra a také v síti Eventim.

Festival Colours of Ostrava

Multižánrový hudební festival Colours of Ostrava byl poprvé v roce 2002, vymyslela ho organizátorka hudebních produkcí Zlata Holušová. Za dobu své existence se z něho stal mezinárodní fenomén. Atraktivitu festivalu ještě zvýšily nové prostory v Dolní oblasti Vítkovice, kam se z centra města a okolí Slezskoostravského hradu přestěhoval v roce 2012. Pódia tam stojí mezi industriálními památkami jako jsou vysoké pece nebo plynojem. Loni festival navštívilo přes třicet tisíc lidí. Na pódiích se vystřídalo mnoho světových hvězd. Organizátoři přicházejí každoročně s novinkami, festival se neustále rozpíná.