Hvězdy běžeckého lyžování se potkají v Dolních Vítkovicích

Ostrava - České a světové hvězdy běžeckého lyžování míří do Ostravy. V tamním industriálním areálu Dolní oblast Vítkovice se podruhé pojede exhibiční závod RWE City Cross Sprint. Na sobotní běh museli organizátoři přivést více než tisíc kubíků umělého sněhu.

Umělý sníh přivezli organizátoři především z nedalekého lyžařského areálu Vaňkův kopec v Horní Lhotě. „Vaňkův kopec končí sezónu, tak jsme se domluvili, že nám tam nějaký sníh nastříkají. Využijeme i to, co tam zbylo,“ vysvětloval Martin Kráčalík z pořadatelské agentury Seven Days Agency.

Video Reportáž Venduly Horníkové
video

Reportáž Venduly Horníkové


S úpravou trati pomáhala těžká technika a padesát lidí k tomu. Původně měl být okruh dlouhý 550 metrů, nakonec se ho ale pořadatelé rozhodli o sedmdesát metrů zkrátit. I tak mají obavy, aby sníh vydržel.

Pohled na Ostravu a uzavřený důl Hlubina z vysokých vítkovických pecí.
Zdroj: ČT24
Autor: Jan Langer

„Musíme doufat, že teplota v noci klesne natolik, aby sníh neodtával. Pro jistotu jsme ho přikryli plachtami a v některých místech na trati také podložili,“ vysvětloval koordinátor závodu Jan Rušaj.

O závod v nezvyklém prostředí je oproti loňskému ročníku velký zájem. Loni přijelo šest sportovců ze zahraničí, letos se u auly Gong sejde dvacet sportovních osobností ze sedmi zemí. Například český reprezentant a také vítěz prvního ročníku vítkovického závodu Dušan Kožíšek. Slavné jména doplní například kajakař Vavřinec Hradílek nebo skicrosař Tomáš Kraus.

Hlavní program začíná v sobotu ve dvě hodiny odpoledne. Běžeckou trasu budou mít pak ještě týden volně k dispozici obyvatelé Ostravy.