Černá křídla tentokrát Orly udolala 4:3

Znojmo - Hokejisté Znojma chtějí ve své třetí sezóně v mezinárodní soutěži EBEL konečně prolomit prokletí čtvrtfinále. Ve třetím utkání čtvrtfinále ale s Linzem doma prohráli 3:4 a rakouský soupeř se v sérii hrané na čtyři vítězství ujal vedení 2:1.

Doposud všechny zápasy s Linzem v playoff měly společné vysoký počet gólů a drama až do konce. A výjimkou nebyl ani třetí souboj, který se přesunul na led Orlů. Už v první třetině dokázal rakouský tým na góly Adama Havlíka a Zdeňka Blatného vždy brzy odpovědět. Filipa Čecha, který nastoupil jako jednička, překonal Moran a Lebler.

„Ty rychlé góly, které dostaneme hned potom, co se dostaneme do vedení, to nás sráží. Navíc tohle je už třetí zápas s naprosto stejným průběhem. Snažíme se na střídání soustředit, hrát zodpovědně, ale přesto chybujeme,“ posteskl si nejproduktivnější hráč Orlů v playoff Michael Kolarz, který si v utkání připsal jednu asistenci.

Video Rozhovor s Michaelem Kolarzem
video

Rozhovor s Michaelem Kolarzem

Černá křídla  šla díky Ulmerovi na začátku druhé části dokonce do vedení a poté vsadila na tvrdost. V rozpětí šesti minut poslali Rakušané likvidačními zákroky do kabin Podešvu i Havlíka. Zranění svých parťáků z útoku dokázal ještě gólově v čtyřiačtyřicáté minutě potrestat Peter Pucher, na závěrečnou branku Leahyo už ale Orli odpověď nenašli.

Video No comment: Fauly na Martina Podešvu a Adama Havlíka
video

No comment: Fauly na Martina Podešvu a Adama Havlíka

„Není důvod k panice. Je to playoff, stát se může vše a my potřebujeme nyní sérii otočit v náš prospěch. Zatím jsme neprohráli celou válku, ale jen jednotlivé boje. Musíme se koncentrovat na další utkání, ve kterých musíme hrát mnohem disciplinovaněji,“ má jasno znojemský trenér Jiří Režnar.

Video Rozhovor s trenérem Jiřím Režnarem
video

Rozhovor s trenérem Jiřím Režnarem

Boj o semifinále může Znojmo srovnat už v pátek. Pro úspěch na rakouském ledě bude ale klíčový i zdravotní stav zraněných hráčů.

Orli Znojmo – EHC Blafl Wings Linz 3:4 (2:2, 0:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 5. Havlík (Thomas, Štach), 18. Blatný (Lattner, Kolarz), 44. Pucher (Štach, Sýkora) – 11. Moran (Ulmer, Macdonald), 19. Lebler (Murphy), 31. Ulmer (Lebler, Moran), 56. Leahy (Murphy, Hisey).

Rozhodčí: Erd, Dremelj – Dreier, Johnston. Vyloučení: 7:5, navíc Kozek a Spannring (oba LIN) 5 minut + DKU. Využití: 3:2. Diváci: 3003. Střely na branku: 45:46. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3, 3:3, 3:4.

ORLI ZNOJMO: Čech – Bořuta, Kolarz, Müller, Štach, Thomas, Sova, Magovac – Blatný, Sýkora, Lattner – Podešva, Pucher, Havlík – Beroun, Bartoš, Šeda – Procházka, Fiala, Novák – Špaček. EHC LIWEST Black Wings Linz: Ouzas – Murphy, R. Lukas, MacDonald, Hedlund, Dorion, Mitterdorfer, Mayr, Fechtig – Lebler, Moran, Ulmer – Kozek, Hisey, Leahy – Baumgartner, Oberkofler, Iberer – Spannring, P. Lukas, Macierzynski.