Třebíč po roce reparát v semifinále proti Boleslavi nesložila

Třebíč - Hokejisté Mladé Boleslavi vyhráli v semifinálové sérii první ligy s Třebíčí i čtvrtý zápas a postoupili stejně jako loni do baráže o extraligu. V ní budou bojovat spolu s Kladnem, Chomutovem a vítězem druhé semifinálové série mezi Jihlavou a Olomoucí. V ní dosud rozhodnuto není, Dukla snížila na 1:3 na zápasy.

Třebíč v prvoligovém playoff doplatila na úzkou spolupráci s extraligovými kluby. Pro hráče, kteří získávali v nejvyšší soutěži ostruhy ještě i po patnáctém únoru, je totiž podle pravidel návrat o patro níž zapovězen a Horácké Slavii tak museli naopak vypomoci třeba Šaur, Trojan nebo Kesner, kteří přitom v sezóně nastupovali až ve třetí nejvyšší soutěži.

Boleslav v sérii v přesilovkách řádila a stejně tomu bylo i ve čtvrtém utkání. Při Fořtově vyloučení si v šesté minutě za modrou nabruslil Toman, a Faltrovi mazácky umístěnou střelou nedal šanci. Horácká Slavia se nepoučila a kvůli hře v šesti šla za necelou minutu opět do oslabení. Proč měnit, co už jednou vyšlo, řekli si možná Bruslaři – obráncem, který napřáhl tentokrát, byl Ctirad Ovčaček, a přesná střela nad Falterovu vyrážečku poslala domácí do hlubokého útlumu.

Třebíč se velmi pozvolna začala osmělovat až ve druhé třetině, Čech se pokusil Willa překvapit z otočky, ten se ale zaskočit nenechal. Boleslavští se s bráněním náskoku nespokojili, v šestatřicáté minutě si Richard Jarůšek pohrál s domácí obranou a Lencovi tak jeho první gól v playoff pořádně ulehčil.

Radost na rozloučenou dopřála Třebíč svým fanouškům až na začátku třetí části. Kaut přesně našel najíždějícího Fořta a ten konečně skóroval. Romana Willa Horácká Slavia překonala po dlouhých sto třiapadesáti minutách. Odvrátit konec sezóny už ale domácí nezvládli. Čtvrtý gól Boleslavi obstaral svým důrazem při dorážce Jarůšek a Boleslav si po výhře 4:1 po roce opět zajistila prvoligové prvenství a účast v baráži o extraligu. 

SK Horácká Slavia Třebíč - BK Mladá Boleslav 1:4 (0:2, 0:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 42. Fořt (Kaut, Přibyl) – 7. Toman (Výborný, Vrbata), 9. Ovčačík (Mikulík, Klimenta), 36. Lenc (Jarůšek, Vrbata), 46. Jarůšek (Broš, Mikulík).

Rozhodčí: Souček, Horák – Guth, Rittich. Vyloučení: 3:6. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 1760. Střely na branku: 21:31. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:4.

SK Horácká Slavia Třebíč: Falter – Malena, Bilčík, Dietz, Peroutka, Šaur, Přibyl, Šidák – Laš, Dolníček, Dočekal – Kaut, Fořt, Čuřík – Křivohlávek, Kadela, Čech – Juráň, Trojan, Kesner.

BK Mladá Boleslav: Will – Toman, Kurka, Meland, Protivný, Bohunický, Ovčačík, Němeček – Broš, Výborný, Mikulík – Vrbata, Starý, Klimenta – Lenc, Látal, Nouza – Pabiška, Musil, Marek – Jarůšek.