Kometa zaskočila Plzeň na jejím ledě a v sérii vede

Plzeň - Západočeští obhájci titulu vstopili do play off poměrně laxně a prohráli v domácím prostředí s Brnem 1:4. Kometa celý zápas poměrně pohodlně kontrolovala, rozhodující náskok si vybudovala už v první dvacetiminutovce. Plzeň se zmohla pouze na jedinou korekci stavu, která však Brno nijak neohrozila.

Obhájci titulu vstoupili do utkání aktivněji, ale v páté minutě tečoval nahození uzdraveného Jiřího Hanzlíka Indrák pouze těsně vedle. O čtyři minuty později putoval na trestnou lavici Tomáš Svoboda, ale při jeho vyloučení skórovali paradoxně hosté. Po zaváhání Dudy na útočné modré čáře totiž zužitkoval přečíslení dvou na jednoho po přesné přihrávce Čermáka Hruška. Vzápětí mohl v pokračující přesilovce vyrovnat Kratěna, gólman Čiliak však stačil zasáhnout.

Gól inkasovaný v oslabení Plzeň viditelně poznamenal a Kometa převzala iniciativu. Navíc v 15. minutě získala po dvou faulech Indiánů početní výhodu pět na tři, v níž po přesné bekhendové příhře Němce zvýšil Hruška opět ranou bez přípravy pod břevno na 2:0. Při další brněnské přesilové hře v závěru první části uchránil domácí od pohromy jen Machovský, který dokázal vytěsnit střelu nekrytého Káni z mezikruží. Do druhé části vstoupili Indiáni o poznání aktivněji, po vybídnutí Vlasáka ale Pletka v dobré pozici pálil nad.

Video Sestřih a ohlasy 1. čtvrtfinále Plzeň - Brno
video

Sestřih a ohlasy 1. čtvrtfinále Plzeň - Brno

Sestřih a ohlasy 1. čtvrtfinále Plzeň - Brno

Gól v utkání Plzeň - Brno: Němec - 1:4 (46. min.)

Gól v utkání Plzeň - Brno: Sýkora - 1:3 (33. min.)

Gól v utkání Plzeň - Brno: Němec - 0:3 (26. min.)

Gól v utkání Plzeň - Brno: Hruška - 0:2 (15. min.)

Gól v utkání Plzeň - Brno: Hruška - 0:1 (11. min.)

Následovala plzeňská přesilovka, v níž Vlasák - vracející se do sestavy po zranění žebra - připravil střeleckou pozici znovu Pletkovi, Čiliak však stačil skvěle zasáhnout pravým betonem. Hosté už se dopředu příliš netlačili, přesto se díky Němcově teči ve 26. minutě dočkali třetího gólu. Plzeňský kouč Razým poté stáhl hru na tři útoky. Domácí obrana však riskovala a zapomněla za sebou Jakuba Svobodu, jenž svůj únik zakončil střelou do horní tyče. Ve 33. minutě ČEZ aréna poprvé slavila gól, když dobrou práci Dvořáka okolo brankoviště korunoval úspěšnou dorážkou Ján Sýkora.

Za chvíli před odkrytou brankou minul kotouč Kašpařík. Hosté přes plzeňský nápor hrozili z brejků, Němcova další teč ovšem ve 37. minutě do sítě neprošla. Na začátku závěrečné třetiny dokázal Čiliak zastavit Pletkovo rychlé zakončení po odrazu kotouče od zadního mantinelu, a naděje domácích na obrat uťal ve 46. minutě dorážkou po vyhraném buly Němec. Plzeňští zareagovali nasazením náhradníků a Kometa už svůj povedený zápas v poklidu dovedla k vítězství.

HC Škoda Plzeň - HC Kometa Brno 1:4 (0:2, 1:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 33. J. Sýkora (M. Dvořák) - 11. J. Hruška (Čermák), 15. J. Hruška (V. Němec), 26. V. Němec (T. Svoboda), 46. V. Němec (Kuboš). Rozhodčí: Fraňo, Homola - Komárek, Ondráček. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 5483. Stav série: 0:1.

Plzeň: Machovský - Slovák, Jiří Hanzlík, J. Jeřábek, Boháč, Mozík, Frolo, od 53. navíc Moravčík - Kratěna, Martin Straka, J. Sýkora - Duda, Vlasák, Pletka - Indrák, Kašpařík, Lev - M. Dvořák, T. Sýkora, Pitule - od 53. navíc Schleiss. Trenéři: Razým a Michal Straka.

Brno: Čiliak - Miller, Jan Hanzlík, Kováčik, Kempný, Kuboš, Žižka - H. Zohorna, Čermák, J. Hruška - T. Svoboda, V. Němec, J. Káňa II - J. Svoboda, Koreis, Burian - Vondráček, P. Mrázek, Pivko. Trenéři: Kýhos, Pešout a Beran.