Bílí tygři proti dorostencům Komety vystrčili drápy a slaví titul

Brno – Extraliga staršího dorostu už zná své mistry. Zlaté medaile si v Brně převzali Bílí Tygři z Liberce, kteří porazili domácí Kometu 4:2 a v sérii zvítězili 2:0.

Liberec chtěl po domácí výhře 6:2 v sérii hrané na dvě vítězství o titulu rozhodnout už v Brně. Dobrý start Kometa Bílým Tygrům usnadnila chybou v rozehrávce, po které Babec bekendovou střelou propasíroval puk mezi Slavíčkovy betony. Domácí se ale nevzdali, o dvě minuty později zúročil své extraligové zkušenosti šikovnou přihrávkou Pavel Jenyš a Dymáček měl dost místa, na to zamířil přesně.

Video Rozhovor se Zdeňkem Králem a Filipem Pešánem
video

Rozhovor se Zdeňkem Králem a Filipem Pešánem

Podobný scénář měla i druhá třetina. V její polovině prokázal po Pirochtově nahození důraz na brankovišti Solenský a Tygři byli znovu o krok napřed. I tentokrát ale Kometa záhy našla sílu ke gólové odpovědi. Boltvan zavezl puk za branku a Jenyš v kleku našel odkrytý růžek.

Video Rozhovor s Pavlem Jenyšem
video

Rozhovor s Pavlem Jenyšem

Když už se schylovalo k prodloužení, Tygři vystrčili drápy znovu a tentokrát bylo jejich škrábnutí pro brněnské naděje smrtelné. Zdeňku Královi jen stačilo přesně nastavit hokejku a titul se začal blížit k Ještědu. Brno to ještě zkusilo v šesti, když ale nedokázal vyrovnat ani Hájek, Matouš Bělohorský dovezl puk až do pozice, odkud přesnou trefou do prázdné branky definitivně potvrdil libereckou radost. Bílí Tygři zvítězili 4:2 a poprvé v klubové historii dostali v kategorii staršího dorostu na krk zlaté medaile. Domácí Kometa se musela spokojit se stříbrem.

Video Druhé finále hokejové extraligy staršího dorostu
video

Druhé finále hokejové extraligy staršího dorostu

HC Kometa Brno – TJ Bílí Tygři Liberec 2:4 (1:1, 1:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 17. Dymáček (Jenyš, Zbořil), 36. Jenyš (Boltvan) – 15. Babec (Klinger, Sviták), 32. Solenský (Pyrochta, Klinger), 57. Král (Gecko, Husa), 60. Bělohorský. Rozhodčí: Trombík, Mrkva - Adamec, Štěpán. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 264. Střely na branku: 36:32. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:4.