Kriminálka Staré Město přiváží ocenění z Moskvy

Česko-slovenský koprodukční seriál Jána Sebechlebského Kriminálka Staré Město II, obdržel na festivalu detektivních filmů a televizních pořadů Detective FEST v Moskvě zvláštní cenu v kategorii televizní detektivní dramatiky. Seriál vznikl v loňském roce v koprodukci s brněnským studiem České televize. Diváci jej mohli shlédnout loni na podzim.

Příběh druhé série začíná na železniční stanici v Bratislavě objevením mrtvoly muže ve vagónu vlaku z Prahy. Hned v úvodu je tedy patrný přesah případu do Čech. Při zjišťování totožnosti zemřelého se ukáže, že v tomto případě jde o něco víc, než jen o obyčejnou vraždu. „V nové sérii je více napětí, postavy nejsou tak jednoznačné, jako v už odvysílaných dílech. Je tu víc nedůvěry,“ zmiňuje režisér.

Video Znělka seriálu Kriminálka Staré Město II
video

Znělka seriálu Kriminálka Staré Město II

„V nových příbězích jsme nezpracovali náměty skutečných událostí jako v první sérii, ale zvolili jsme cestu fikce,“ říká kreativní producent David Ziegelbauer z brněnského studia České televize. 

Cena, kterou si seriál přiváží z Moskvy, není prvním oceněním, které tvůrci získali. Herečka Zuzana Fialová, hrající v obou sériích hlavní roli, obdržela už loni ocenění na ruském filmovém a televizním festivalu na Jaltě.

Všechny díly seriálu si můžete připomenout na webu České televize.