AVÍZO: 12. ročník festivalu Chebské dvorky

Historické jádro města Chebu se stane od 11. do 14. června centrem setkání umělců a příznivců umění z Čech i ze zahraničí - uskuteční se tam festival uměleckých projektů Chebské dvorky. Denně od 10.00 do 17.30, od čtvrtka do soboty, se v uličkách, dvorcích, zahradách a zákoutích ocitnou fotografie, malby, kresby, grafické práce, prostorové instalace i plastiky profesionálů i nadaných amatérů, studentů i uměleckých seskupení. Připraveny budou tvůrčí dílny, divadelní představení, filmový stan, koncerty či módní přehlídka a prezentace nezávislých designérů. 

Slavnostní zahájení festivalu proběhne ve středu v rokli u Západočeského divadla od 19 hodin s kapelou United Flavour. Vernisáž výstav proběhne ve čtvrtek od 16 hodin v Klášterní zahradě za hudebního doprovodu karlovarského Jazz KVé.

Návštěvníci se můžou těšit na hudební zážitky, které připraví Voila!, Poletíme?, Bratři Ebenové, Condurango s Bárou Hrzánovou či Ondřej Brzobohatý. Milovníky divadla potěší představení divadel Teatr Novogo Fronta či UMSKUP, který na festivalu oslaví své 5. výročí.

Festival pořádá Galerie 4 spolu s občanským sdružením Ateliér G4. Infocentrum festivalu se nachází v Galerii 4, kde bude i fotoateliér a portrétní galerie účastníků a návštěvníků. V případě nepříznivého počasí jsou výstavy a program přesunuty do krytých prostor.

Hana Olišarová, Galerie 4, Cheb